Poslední listopadový den zapálíme první adventní svíčku, která bude přibližovat čas Vánoc. Pokud ještě stále nevíte, jaký adventní věnec koupit či vyrobit, inspirujte se našimi nápady. Podívejte se, co letos frčí, a vyrobte si nejkrásnější věnec na stůl. Použijte přírodní materiály, které najdete v lese nebo na zahrádce a budete mile překvapeni, jak jednoduché je vytvořit jemnou krásu a čistou přirozenost v souladu a harmonii s přírodou.

Skandinávský styl i sušené ovoce

Ve skandinávském stylu si můžete vyrobit překrásná adventní věnec s pletenými srdíčky či polštářky s tradičním motivem sobů. Věnec doplňte třeba zelenými stužkami a sušenou kůrou pomeranče nebo šiškami.
věnec1
Skandinávský styl se dostává do stále více domácností právě díky tradičnímu pojetí společnosti IKEA, která prodává nábytek inspirovaný severem. Na vašem stole se bude krásně vyjímat i jednoduchý věnec, jehož výroba vám zabere pouze pár minut. Stačí vyrobit nebo koupit jehličnatý korpus, který stačí doplnit bobulemi, citrusy a nařezanou kůrou ze stromu.

Každoročně patří rovněž věnec s červenými doplňky mezi nejkrásnější hity adventu. Neopadavý kulatý korpus doplňte baculatými červenými svíčkami a dřevěnými ozdobami, třeba srdíčky nebo stromečky. Věnec můžete naaranžovat do proutěného košíku. Adventní věnec nemusí mít ani za každou cenu svíčky přímo upevněné na sobě. Můžete je umístit doprostřed věnce. Nedržte se klasiky, naopak vsaďte letos na něco jiného – proč by měly být svíčky stejné barvy a velikosti? Zkuste experimentovat a dejte průchod vaší fantazii.

 věnec3

Nejoblíbenější věnec tvoříme z přírodních materiálů, které se hodí do chalup a starších domů. Natrhejte si chvojí, posbírejte šišky a zbytky dřeva a březové kůry. Zapomeňte letos na věnce, které zdobí stůl všem, a vyrobte si vlastnoruční originál. Postačí vám drobnosti z lesa a trocha fantazie. Tak vzhůru do toho, advent se blíží!