Tak vás už přestala bavit bílá a černá barva? Vždyť barev je taková spousta! Vyberte si i vy spotřebiče, které rozzáří vaši domácnost, vyniknou v kuchyni anebo se poohlédněte po stylových designových edicích, které nabízí třeba kávovary a vysavače.

Kterou barvu vybrat?

barevne spotrebice 2Ať už vybíráte do svého domova nového pomocníka na žehlení, vysavač nebo toustovač, věřte, že nemusíte zůstávat u jednoduchých plastových výrobků. V módě jsou výrazné barvy, které si získávají stále větší klientelu. Po bílé barvě je totiž nejoblíbenější červená, zelená a modrá. Červená barva totiž povzbuzuje aktivitu a podporuje chuť k jídlu, proto ji nejčastěji najdeme na kuchyňských robotech, topinkovači nebo toustovači. Pokud vás výrazná červená neoslovila, můžete se podívat třeba na jiné odstíny, které si zamilujete. Zkuste třeba malinovou, jahodovou, tomatovou nebo rubínovou. Barevné spotřebiče se skvěle kombinují s bílými doplňky. Tato kombinace vytváří domácí pohodu. Naopak kombinace červené s černou působí elegantním a luxusním dojmem.

Barvy mají zelenou

Zelená barva evokuje život a mládí, dokáže uklidnit a zároveň nabíjí a podporuje tvůrčí činnost. Hodí se hlavně na „zdravé spotřebiče“, jako je například odšťavňovač nebo keramické nože, které vypadají kouzelně v každé domácnosti. Mladistvá zelená vytváří příjemnou kombinaci s tmavými i světlými odstíny. Co říkáte třeba na hnědou nebo růžovou?

barevne spotrebice 3V obchodech se začínají ale objevovat i spotřebiče v růžovém či fialovém provedení. Druhá zmíněná barva slaví letos obrovský bum. Podívejte se třeba na romantickou růžovou lednici, která svým pudrovým nádechem zapadne do každé stylové lednice, nebo se nechte okouzlit fialovým vysavačem. S takovým kreativním spotřebičem bude úklid jedna radost!

barevne spotrebice 4

Při nákupu hravých spotřebičů se nenechte zlákat pouze barvou, nezapomínejte si dobře promyslet i technické parametry a výkon, který očekáváte. Barevné spotřebiče mohou být často dražší než ty klasické bílé, ale na druhou stranu budou váš domov zdobit. Pokud si netroufáte na syté barvy, zkuste třeba limitované edice ocelových odlesků nebo neutrální tóny. Z těch nejčastěji nakupovaných můžeme jmenovat krémovou, béžovou či kávovou. Z módy ale nevychází ani květinové vzory, geometrické tvary a potisky slov.

Autor úvodního obrázku: saxels

Autor obrázku v textu: colorhome

Autor obrázku v textu: Writeaway PR

Autor obrázku v textu: Kyel Bryant