Každý rok vyhlašuje společnost Pantone Color barvu roku, která pohne nejen módním světem, ale také tím interiérovým. Vítězem z celé palety unikátních a okouzlujících barev se pro rok 2015 stala Marsala. Tato vítězná barva je popisována jako zemitá barva červeného vína Marsala a rozhodně nepatří mezi všední a nezajímavé barvy. Jít ruku v ruce s barevnými trendy bude v letošním roce opravdu jednoduché. Připravte se na nečekané okouzlení originální Marsalou!

Barevná pohoda

 marsala1

Dobrá nálada a příjemná atmosféra domova je z velké části tvořena barvami, které dokážou ovlivňovat emoce a psychickou pohodu. Marsala a její hnědo červené odstíny vám přinesou hřejivý pocit a dokonalý dotek přírody, díky svému zemitému charakteru. Pokud se tedy chystáte interiér oživit a vaším cílem je neobvyklá změna plná atraktivity, pak vám právě Marsala může skvěle posloužit. Bytový textil, interiérové prvky i samotný nábytek v syté a fascinující Marsale je vhodné kombinovat s neutrálními barvami, které ji nechají perfektně vyniknout. Mezi takové patří například šedá, která dotvoří vkusné pozadí. Marsala je teplý hřejivý odstín, který lze kombinovat také s živějšími barvami jako je žlutá, zlatá nebo šedozelená a vytvořit tak neoblomný dojem luxusu a nadčasovosti.

Trvalá nebo dočasná změna?

 marsala3

Při změnách v interiéru, které se dotýkají barevného ladění, je nutné vždy promyslet dopředu, zda se vám bude vybraná barva líbit například za dalších pět nebo deset let? Pokud jste si jisti, že Marsala je barvou vašeho srdce, nemusíte se bát koupě nábytku ani nové výmalby. V případě, že se držíte trendů a interiér měníte častěji, pusťte se do koupě originálních bytových a interiérových doplňků, které se rovněž výrazně podílejí na celkové podobě interiéru. Užijte si rok ve znamení fascinující Marsaly!

Autor úvodního obrázku: slate

Autor obrázku v textu: digsdigs

Autor obrázku v textu: dailyHerald