Alergie je v posledních letech něco, co trápí stále větší procento populace. Nejsou to však pouze alergie na různé potraviny či zvířata, ale stále více alergenů se vyskytuje ve vzduchu – a to ať už ve formě pilu, prachu nebo zvířecí srsti. Je tak nezbytné být obezřetný, a před podobnými alergeny se účinně chránit.

Ideální samozřejmě je návštěva alergologa, který přesně zjistí, na co jsme alergičtí. Následně se dozvíme informace, kdy je největší riziko, které nám hrozí. Kromě léků, které zmírňují příznaky, však můžeme proti alergii bojovat i my sami. Pokud jsme alergičtí na domácího miláčka, nezbývá, než ho věnovat do dobrých rukou. S pylem v ovzduší to však tak snadno nejde.

Nejenom, že bychom tedy měli v období plné sezony alergenu minimálně větrat, ale je vhodnou cestou také čistit vzduch uvnitř našeho bytu. Tím ho dokážeme případných alergenů zbavit, a nemusíme se tak případných negativních projevů obávat. Samozřejmě s výběrem čističky by mělo souviset to, aby byla schopna zachytit případná pilová zrna, která patří mezi ty nejčastější alergeny. Zároveň by svým výkonem měla plně odpovídat velikosti dané místnosti. Jedině tak bude vše v naprostém pořádku.

Čistička vzduchu

Čistička vzduchu

S čistým vzduchem bez alergenů samozřejmě souvisí nejenom čištění, ale i další kroky, kdy bychom měli minimalizovat to, abychom si alergeny nosili domů. Ty mohou ulpívat na našem oblečení, případně i ve vlasech, a tak je vhodné častější mytí, případě výměny oděvů tak, abychom jejich přítomnost minimalizovali. To vše je možné doplnit již zmíněnými léky, a to ideálně antihistaminiky, které jsou pro alergie nejlepší možností. Bohužel alergii se však nikdy nevyhneme zcela, a tak je zkrátka nutné dané období vydržet, a poté již můžeme opět žít náš život téměř bez omezení z toho, že se projeví příznaky jako pálení sliznic, rýma, nebo zarudnutí očí.

Podívejte se na kompletní nabídku čističek vzduchu na vzdusin.cz