Bytové doplňky nabízejí rozmanité varianty i možnosti a jejich výběr je někdy téměř nekonečný. Nad jedním doplňkem ale moc dlouho uvažovat nemusíte, prostě si ho koupíte, i kdyby měl stát někde v méně viditelném rohu. České sklo, chlouba, která by v české domácnosti neměla chybět. Zručnost, smysl pro detail a precizní práce sklářů proslavila české skleněné výrobky po celém světě, které mají rozhodně co nabídnout také vám.

Nebojte se skla

 sklo2

Možná se vám může zdát, že tradiční české sklo se moc nehodí do moderně pojatého interiéru. To ale není pravda. Vybírat samozřejmě můžete například z klasických broušených skleniček, ale také ze skleněných doplňků, které se inspirují moderními styly a zajímavým designem. Vraťme se ale k tradičnímu pojetí sklářství u nás. Tímto způsobem stále vznikají rozmanité produkty jako skleničky, půllitry, láhve, mísy, tácy, vázy, plakety nebo těžítka. Kromě známějších ručně malovaných vzorů květin, zvířat nebo ornamentů si můžete pořídit například sadu sklenic na víno, whisky nebo limonádu s vyobrazením mořského světa. Ani barva nemusí být vždy čirá. Bílá resp. mléčná, modrá, červená nebo zelená vypadá na skle stále velice efektně. Využít můžete také jemnější varianty, která nabízí sklo zdobené jemnými barevnými odstíny.

 sklo3

Ze skla si můžete pořídit také originální flakóny, svícny, sošky, figurky, popelníky a mnoho dalších interiérových doplňků. Sklo je moderním bytovým doplňkem, který dává na obdiv nejen svou křehkost, ale také čistotu. Využít jej můžete téměř v každé místnosti a můžete se také spolehnout na to, že nezrezaví, nezbledne ani neztrouchniví. Jednotlivé kusy ručně a tradičně vyráběného skla jsou plné umění svých tvůrců, které si zaslouží opravdu obrovské ocenění. Neochuzujte svůj domov o toto jedinečné umění.

Autor úvodního obrázku:  InteriorDesignHouse

Autor obrázků v textu:  Fæ