Běžné každodenní činnosti, které probíhají v domácnosti, jsou mnohdy velmi unavující. A proto se na trhu objevují chytří pomocníci, kteří vám sice s prací v domácnosti pomůžou velice nenápadně, ale za to účelně. Jsou malí, jsou skladní a jsou užiteční! Podívejte se na pár vychytávek, které vám mohou ušetřit námahu i nějakou tu minutku, kterou pak můžete strávit například u oblíbené knihy nebo ve vaně.

Hlavně se nenamáhat

 dort

Ženy tráví spoustu času v kuchyni, a proto není divu, že každá ušetřená minutka udělá mezi mytím nádobí a vařením každé hospodyňce radost, stejně jako ušetřené peníze nebo podařený gurmánský výtvor za pár okamžiků. V kuchyni oceníte speciální formu na krájení dortu, která má několik otvorů určených k dělení upečeného dortového základu. Jednoduše tak vytvoříte nádherný dort s několika rovnoměrnými patry. Vše můžete dotáhnout k dokonalosti například pomocí dvojitého cukrářského zdobítka, vykrajovátek rozmanitých tvarů, špachtliček nebo vyhlazovátek fondánu. Také zachování čerstvosti nebo pohodlné uskladnění potravin v lednici je někdy problémem, který často končí vyhazováním surovin do koše. Se speciálními krabičkami, které jsou určené například na cibuli, banán, jablka, sýr, máslo nebo sušenky, budou potraviny správně uloženy a v lednici tak budete mít pořádek a spoustu ušetřeného místa. Neocenitelnými pomocníky jsou také krabičky na jogurty, se kterými se vyhnete vylitému jogurtu v kabelce nebo aktovce.

 bra

Chytré vychytávky můžete využít také při praní prádla. Tak například kulička na praní podprsenek umožňuje vložit tuto část spodního prádla do košíčku, díky kterému při praní neztratí podprsenka tvar, nenatrhne se a ani zapínání nemá šanci poškodit při praní jiné kousky oblečení. Chytří pomocníci vám pomůžou zvládat běžné domácí práce s úsměvem. A který si pořídíte vy?

Autor úvodního obrázku:  Biggie*

Autor obrázku v textu:  Betty Crocker Recipes

Autor obrázku v textu:  diskonmantab