[php snippet=1]

Vzduch za okny bohužel neovlivníme, ale zato můžeme vytvořit příznivé mikroklima doma. Nejen pro alergiky jsou vhodné čističky vzduchu, které lékaři doporučují také pro seniory s chronickým onemocněním dýchacích cest. Nabídka čističek vzduchu na dnešním trhu je široká. Jak ale vybrat ten nejvhodnější přístroj právě pro sebe? Držte se základních pravidel a zásad a přečtěte si některé tipy pro správný výběr, umístění i používání.

Vyberte správně

 čistička1

Špatný vzduch může mít za následek také nízká četnost větrání, čímž se v domácnosti hromadí částečky prachu, z vlhkých nevětraných míst vznikají plísně a ze syntetických materiálů se uvolňují chemické látky. Zhoršený vzduch doma se může projevit také spalováním plynu při vaření, při praní, ale za své vezmou i výpary z cigaret, deodorantů a chlupy z domácích mazlíčků. Vhodná čistička vzduchu by měla mít v sobě zabudovaný ventilátor, který zajišťuje cirkulaci vzduchu a také účinné filtry a vestavěný ionizátor. Spotřebitelé sledují rovněž hlučnost, aby jim v domě či bytě „nevrčela“ celý den tato mašinka. Nezapomínejte ale, že platí obecná zásada, že pro jednu místnost by měl být určen jeden čistič. Čističky vzduchu nepatří do průchozích nebo stále otevřených místností, kde jejich se jejich funkce míjí účinkem. Neméně důležité je také umístění samotného přístroje. Ten by měl být postaven doprostřed mezi okno a dveře, položit ho můžete třeba na poličku nebo postavit na skříňku. Myslete vždy na to, že vzduch musí správně cirkulovat a potřebuje pro to dostatečný prostor. Pokud si ale myslíte, že čističku vzduchu zapnete, když se vrátíte z práce a ráno před odchodem na půl hodinky, jste na velikém omylu. Čistička vzduchu by měla být v provozu trvale. Při výběru sledujte mimo výše zmíněné parametry také indikátor zanesení filtru, který vás včas upozorní na jeho výměnu. Při koupi upřednostňujte kritéria, jako je protiprašná účinnost 90% a více, vzduchový výkon by měl být nejméně 1,5 krát větší než objem místnosti a pokud je pro vás důležitá hlučnost, pak si prohlédněte modely s hlučností nižší než 40 dB.

 čistička3

Alergických dětí každým rokem výrazně přibývá. Podpořte zdravý životní styl a udělejte něco pro svou rodinu stylovými čističkami vzduchu, které vám zlepší kvalitu života. Cena čističek se průměrně pohybuje okolo 3500 korun a náklady na provoz se podle typu liší od 350 korun až po několik tisíc za rok.

Autor úvodního obrázku:  Alen Air Purifiers

Autor obrázků v textu:  william2029