Znáte ten případ, kdy nutně potřebujete nějaký zlepšovák, který vám usnadní fungování nejen v kuchyni, ale celé domácnosti? Pár jsme jich pro vás našli! Jsou zadarmo, máte je doma a rychle si s nimi vylepšíte svůj domov, zrychlíte úklid a uchováte věci ve skříni.

Usnadněte si život

 nanuk

Teplé počasí vybízí k nákupu vašich oblíbených nanuků. Také spěcháte s jejich konzumací, aby se vám neroztekl přímo pod rukama? Pak zkuste jednoduchý a velice účinný tip. Stačí na dřívko nanuku navléknout papírový košíček na muffiny a roztečená dobrota, kterou nestihnete sníst, steče právě do něj. Už žádné upatlané ruce! Košíček na muffiny skvěle využijete i do květináčů. Pokud tedy potřebujete zabránit zemině, aby vypadávala z květináče otvorem na odtékání vody, není nic jednoduššího, než do květináče umístit papírový košíček – voda jím proteče, ale zemina se neodplaví. Máme pro vás i tip na skladování cibule a česneku. Potřebujete ušetřit trošku místa? Vyzkoušejte starou vypranou punčochu. Do ní naskládejte cibuli nebo česnek a každý kus rozdělte uzlíkem. Pak stačí odstřihnout potřebný počet kusů cibule nebo česneku. Navíc si můžete punčochu zavěsit a tím ušetřit místo ve spíži.

 mufiny

Praktické jsou i otvírátka plechovek. Máte-li doma prázdnou plechovku piva či limonády, stačí využít otevírátko jako háček na obraz. Jednoduché a přitom praktické! Trápí vás připečené skvrny na skleněném nádobí? Vyzkoušejte rady našich babiček. V boji proti připáleninám vám pomůže zmuchlaný kousek alobalu, který funguje stejně jako drátěnka. Pokud patříte mezi kutili, můžete si zpříjemnit i práci s barvou. Zapomeňte na nekonečné otírání barvy o plechovku, pak se vám slepí víčko, upatláte si samotné balení i ruce a barva skončí zkrátka všude. Jednoduchou pomůckou vám bude gumička, kterou přetáhnete přes plechovku a nepotřebnou barvu ze štětce o ni otřete. Zpříjemněte si bydlení a fungování v domácnosti jednoduchými triky, které vás budou bavit. A jaké znáte vy?

Autor obrázků v textu:  mujerboricua