[php snippet=1]

Přemýšlíte, čím si zpříjemnit pobyt na zahradě? Vyberte si houpačku, závěsný koš nebo třeba houpací síť a prohoupejte se do pohody! Dospělí si skvěle odpočinou a děti zažijí spoustu zábavy! A pozor – některé typy houpaček a sítí jsou vhodné i do interiéru a vytvoří skvělý kout ve vašem domě jako stvořeném k relaxaci a odpočinku.

Začalo to na zahradě

 houpačka dřevo

Zahradní houpačky v podání, jaké známe dnes, se objevily až koncem 19. století. U zahradních houpaček dbejte především na stabilitu a kvalitu zpracování. Vybírat můžete z několika typů konstrukcí. Upřednostňované jsou ty z kovu, dřeva a plastu. Kovové houpačky jsou sice levnější a dostupnější zboží, ale nevyžadují prakticky žádnou péči. Pokud máte zahradní houpačku umístěnou pod širým nebem, před korozí ji neochrání ani textilní stříška. Na zimu houpačku raději uschovejte do suchého prostoru, aby byla připravena na další letní sezonu. Dalším velice oblíbeným zbožím jsou houpačky dřevěné, které působí luxusnějším dojmem a zároveň vytváří harmonii s okolní přírodou. Konstrukce bývá většinou z teakového dřeva. Stačí ji jednou ročně ošetřit speciálním přípravkem a těšit se z kvalitního houpání. Dalším a stále populárnějším typem houpaček jsou plastové. Ty jsou vhodné především pro děti kvůli malé nosnosti. Díky plastovému provedení jsou lehce omyvatelné a stálobarevné. Pestré barvičky oživí každou zahrádku i terasu a děti na nich stráví spoustu volného času.

 závěsné křeslo

Dáváte-li přednost pohodlí, luxusu a nevšednímu nábytku, pak se poohlédněte po závěsných křeslech. Jejich velkou výhodou jsou menší rozměry a neotřelý design. Nosnost křesel se pohybuje od 120 až po 160 kilo. Závěsná křesla jsou často doplněny ratanovým či plastovým výpletem a naducanými podložkami pro ještě větší pohodlí. Ušetřit můžete i nákupem závěsného křesla z látky, která můžete doplnit, stejně jako ostatní nábytek, podnožkou, polštáři či jinými doplňky. Ty nejluxusnější křesla se mohou pochlubit několika rozpěrnými tyčemi, podhlavníkem a podnožkou pro ještě větší stabilitu.

Autor obrázků: das tropenhaus