Stále hledáte vhodné doplňky na váš stůl či různé police v obývacím pokoji? Jednou z možností, která je již několik let velmi trendy, jsou svíčky. Ačkoliv ty zná většina z nás pouze v tom základním provedení, dnešní trh nabízí tolik zajímavých designů a barev, že si jenom málokdy nevybere. Ideální volbou jsou takové, které jsou již umístěny například v široké skleněné nádobě. I když nejsou zapáleny, jsou skvělým doplňkem. Pokud je barva vosku například v červené či oranžové barvě, bude perfektně působit na vašem černém stole nebo polici. Stane se tak zajímavým prvkem, který upoutá pozornost.

Nejenom že se bude jednat o velmi zajímavý doplněk, ale zároveň skvěle provoní i váš byt. Řada svíček na českém trhu je totiž i vonných a vy si tak můžete vybírat z řady vůní, ať už přírody, květin či jiných, které vám jsou blízké a dokážou vám pocit uklidnění. Zapálení takové svíčky poté přináší skvělé uklidnění nejenom vám, ale všem členům vaší domácnosti. A právě proto se jedná o oblíbené prvky většiny domovů, které chtějí být vkusně a zároveň prakticky zařízeny. Málokdo zůstane u jedné svíčky a tak z nich vytváří postupně další a další sestavy, a pokud volí i kombinace vůní, může si každý den užívat jiné aromaterapie.

Svíčky ve svícnu

Svíčky ve svícnu, autor: Kristian Dela Cour

Svíčky a svícny

Svíčky nemusí být však pouze samostatné, ale lze koupit již hotové svícny, které celkově celý váš byt velmi ozvláštní. Samozřejmě jako s každým bytovým doplňkem, i zde můžete volit jak mezi tradičním provedením a materiálem, tak mezi naprosto nezvyklými tvary a kombinacemi materiálů, které by vás možná ani nenapadli. Chcete-li být originální a zároveň si pořídit menší doplněk, který by nepřekážel, je svíčka skvělou volbou i pro vás. Zvolíte-li zajímavý vzhled, můžete ji umístit doslova kamkoliv a garantujeme vám, že do vašeho bytu skvěle padne. A až se zešeří, nezbývá než ji zapálit a příjemné atmosféra může pokračovat.
V poslední době jsou hojně oblíbené zejména čajové svíčky, které lze rovněž posadit do svícnu. Na daný svícen se pak dá rozložit hned několik menších svíček, které společně vytvářejí příjemné a útulné světlo a zpříjemní pobyt v dané místnosti.

Autor úvodního obrázku – zapalovací svíčka ve svícnu: Julie Edgley