Industriální trendy jsou jedním z mnoha interiérových stylů, které si můžete pustit až domů a stejně jako ostatní vyniká určitými charakteristickými prvky. Inspirací pro tento styl bylo prostředí starých továren, bytelné lustry, kovové regály a nábytky, které vás již na první pohled přenesou do „průmyslové zóny“. Pojďte se seznámit se stylem, který může působit sice stroze, ale na druhou stranu pro fanoušky praktických a jednoduchých věcí nabízejí dostatek prostoru a útulnou atmosféru.

Pohrajte si s detaily

 pracovna

Základ industriálního stylu tvoří kov, dřevo a patina. Kovové materiály využijete v industriálním stylu zejména u stolků, regálů, úložných boxů a skříněk, které si můžete přizpůsobit sami do požadované barevné podoby. Kov tedy hraje prim a představuje spojení mezi designem a klasickou strojírenskou výrobní halou. Interiér bez doplňků a zajímavých detailů je nudný a i když se u industriálního stylu jedná zejména o kovové prvky, nemusejí působit chladně a odtažitě. Důkazem o tom jsou originální plechové cedule, které do interiéru vnášejí neotřelou originalitu a také humor. Dřevo se využívá zejména u stoliček, pracovních stolů, židlí nebo postelí, a aby byl zachován industriální ráz, vypadají mnohdy omšele. To je ale právě to pravé ořechové!

 interier

U industriálního stylu zbývá mnoho prostoru pro využití starých kufrů a krabic, které byste už nejradši vyhodili. Pomocí nich můžete vytvořit nejen zajímavé dekorace, ale také úložné prostory, které vyvolávají pocit, že do místnosti dokonale zapadají.  A na co by se u industriálního stylu rozhodně nemělo zapomenout? Na bytelné kovové lustry, které svým designem připomínají tovární osvětlení tvarem, detaily i barvou. Takové osvětlení by mělo být přítomno v celém interiéru ať už v podobě stropního, nástěnného nebo stolního světla.

Autor úvodního obrázku:  Jan Tik

Autor obrázku v textu:  jm3

Autor obrázku v textu:  MAZZALIARMADI