Kuchyně je určitě místem, kde někteří z nás tráví mnoho řasu. Právě zde totiž dochází k přípravě jídla pro ostatní členy rodiny. Právě proto ani kuchyň nemusí být nudným místem a pomocí mnoha doplňků lze celý prostor skvěle vylepšit. Mějte však na paměti, že doplňky do kuchyně by měli být nejenom zajímavé, ale hlavně praktické. Ideální jsou tak různé dózy, zásobníky nebo stojany na nádobí. Vše lze pořídit v zajímavém provedení a zároveň vám to velice dobře poslouží. Především dózy jsou naprostým základem každé kuchyně, jelikož v nich lze snadno uchovávat jakýkoliv sypký materiál a je tak hned k použití. Skvělou volbou je například tradiční dřevěný stojan na nůž. Nejenom že tak máte nože ihned po ruce, ale zároveň zůstanou perfektní dobu ostré. Pokud je totiž uchováváte tradičně v zásuvce, vlivem tření se rychle tupí.

Jídelní stůl a jeho dekorace

Pokud je součástí vaší kuchyně i jídelní stůl, je též ideálním prostorem pro řadu praktických doplňků, které usnadní naše stolování. Základem by mělo být především kvalitní a zajímavé vybavení, jako jsou prostírání, slánky a pepřenky nebo stojany s dalšími dochucovadly. To vše nemusí ležet volně na stole, ale lze to umístit do zajímavých a designových sestav, které nadchnou každého strávníka. To vše mohou doplnit různé menší talířky nebo mističky, které se hodí například na odkládání kostí z talíře.

Slánka a pepřenka

Slánka a pepřenka, autor: The Eggplant

Jak si svou kuchyň zařídíte je vždy zcela na vás. Rozhodně však nezapomínejte na to, že každý doplněk by měl být v první řadě praktický. Dnes již není problém obě tyto vlastnosti splnit. Například obyčejný chlebník byl před několika lety pouze nevzhledný box a dnes lze volit mezi různými materiály a také technologiemi. Posledním nápadem na originální doplněk je bezdotykové otevírání tohoto výrobku. Ať už jste milovníci tradičních materiálů, nebo dáváte přednost těm moderním, do své kuchyně si vyberte vše, co se vám líbí.

Autor úvodního obrázku – variace na kuchyňské doplňky: Bryan Design – virsago_mk2