Zajímají vás barvy pro rok 2014? Podle předních designérů je to fialová a zelenomodrá. Obě zmiňované barvičky jsou výrazné, syté a skvěle se dají kombinovat například s nestárnoucí černobílou nebo hnědou. Vdechněte se svému domovu jarní svěžest a inspirujte se v severské Skandinávii, kde je tento styl velmi oblíbený. Držte se základních pouček – bílá barva, přírodní materiály a jednoduché dekorace.

Proměňte svůj domov za pár korun

bydlení

Pokud máte v kuchyni dlouhý jídelní stůl, pořiďte si každou židli jinou. Máte dvě možnosti, jak oživit kuchyň. Buďto si pořiďte každou židli jinou a barevně je slaďte do bílé nebo černé. Pokud dáváte přednost veselým barvám, pak si pořiďte barevně odlišné židle a zbytek nábytku nechejte ve stejné barvě, nejlépe bílé nebo černé. Svému interiéru vnesete novou tvář i vystavením vzpomínek z dovolené či narozenin. Pořiďte si malé rámečky v různém provedení a ozdobte jimi například stěnu podél schodů nebo prázdnou stěnu v pokoji, kde vaše vzpomínky budou moci obdivovat návštěvníci. Skandinávský styl domova podpoříte i malými čtvercovými knihovničkami bez zbytečných dvířek a skel. Vsaďte na jednoduchost a čistý design v tradičních barvách. Váš interiér zkrášlí i vázy, sošky a jednoduché dekorace v moderním designu.

 knihovna

Obývací pokoj můžete vylepšit vlněným nebo hedvábným kobercem v netradičním vzoru. Skvěle se hodí pod sedačku, zahřeje v zimě studené nohy a navíc nechá vyniknout čistou plochu podlahy. Koberce laďte do stejných tónů jako sedací soupravu nebo postel. Vždy se držte jedné barvy a pracujte pouze s odstíny. Do obývacího pokoje se báječně hodí hnědá a zelená, pohovku zasypte drobnými polštářky a nezapomeňte na pléd či přehoz s pravým severským dekorem. Přemýšlíte, jak oživit ložnici? Pak zkuste svůj nudný a obyčejný noční stolek vyměnit za něco netradičního a nového. Pořiďte si třeba obyčejnou židli, plastovou, kovovou nebo třeba dřevěnou a používejte ji nejen na odkládání svršků, ale také jako ideální místo pro lampičku a vaši oblíbenou knížku. Zkuste změnu, které si všimne každý!

Autor úvodního obrázku:  Provide Home

Autor obrázku v textu:  rorinabila

Autor obrázku v textu:  Ben.Chuck