Určitě každá žena pravidelně dostává květiny. Ať už je to jenom tak, nebo ke svému svátku nebo narozeninám, určitě je tím mnoho žen potěšeno. Otázkou však zůstává, kam je poté umístit. Samozřejmě odpověď na tuto otázku je jednoduchá, jedná se o vázu. Jak ale zvolit takovou, které se bude hodit jak na květiny, tak i do vašeho bytu? Ta tuto otázku už tak jednoduchá odpověď není.

Vázy na našem trhu jsou k dispozici v mnoha různých materiálech, barvách, velikostech i provedeních. Vždy byste se však měli zaměřit na takový sortiment, který se bude hodit hlavně do vašeho bytu. Tím je myšlen design a také barva. Pokud je váš byt zařízen především v rustikálním stylu, moderní nerezová váza nebo vázy ze skla by působily skutečně jako pěst na oko. Do takových interiérů se skvěle hodí doplňky vyrobené z keramiky, ideálně v přírodním vzhledu. Stejně tak dobře mohou posloužit i vázy dřevěné, které se k dřevěnému nábytku rustikálního stylu perfektně hodí.

Keramická váza

Keramická váza, autor: Mr. T in DC

Květiny patří do každé moderní domácnosti

Jestliže je váš dům nebo byt moderní, máte na výběr z mnohem více možností. Jak již bylo řečeno, řada lidí volí vázy v nerezovém provedení. Ty však mají často tu nevýhodu, že jsou na nich vidět otisky prstů pokaždé, když je vezmeme do ruky. Lepší je tak volit tradiční keramiku, která je opatřena lesklou glazurou a zajímavou barvou. Hitem jsou stejně jako u závěsů především světlé, nebo odvážnější barvy. Nebojte se tak oranžové, zelené, fialové nebo také černé vázy. Ačkoliv samostatně se vám taková váza může zdát nevzhledná, jakmile ji položíte na váš stůl či polici, rázem skvěle zapadne do celkového okolí a stane se z ní perfektní doplněk, který pouze čeká na to, až do něj vložíte první květinu. Zajímavé může být i skleněné provedení, a to jak čiré, které se hodí doslova kamkoliv, tak obarvené taktéž různými světlými odstíny. Na trhu je z čeho vybírat.

Řezané květiny ve váze

Řezané květiny ve váze, autor: storebukkebruse

Autor úvodního obrázku – květiny v domácnosti: 8mm & Other Stuff