[php snippet=1]

Výběr kamene do interiéru jako ozdoba zaručuje návrat k přírodě, použití nadčasových materiálů a získání zcela nové podoby vašeho domova. Trend v oblíbenosti používání kamene jako ozdobného prvku v domácnostech roste každým rokem a lidé si ho pochvalují pro jeho jednoduchou údržbu, praktické použití téměř kamkoliv a výraznou ozdobu bez zbytečností. Kámen dokáže proměnit váš interiér opravdu od samotných základů, proto se při jeho výběru rozhodněte, jaký vybrat a kam ho umístit, aby vynikl a zachoval svůj směr – návrat k přírodě.

Sofistikovaná elegance

 luxury stone

Přírodní materiály vytváří harmonickou atmosféru v každé domácnosti. Nezáleží, zda bydlíte v malé garsonce nebo velkém domě. Kamenem můžete oživit jakoukoliv zeď či podlahu. Proto se obecně doporučuje použít přírodní materiály a kombinovat je mezi sebou. Pozor si dejte ale na výrazné motivy a barvy, které by se vzájemně mohli tlouct. Máte-li v plánu zdobit zdi výrazným kamenem, doporučujeme použít pouze jednoduchou a decentní barvu dřeva. Je tedy pouze na vás, zda dáte přednost dominanci dřeva nebo kameni. Díky vlastnostem kamene, mezi které patří odolnost a stálost, se hodí rovněž do koupelen, ať už na stěny či jako originální řešení podlahy. Kámen je sám o sobě chladným prvkem, a proto se pod něj doporučuje podlahové vytápění. Velký trend si získal obklad štípaného kamene na solitérní zdi v obývacím pokoji, pracovně či verandě. Čím si vás získají kameninové obklady? Pokud zvolíte například umělý kámen, můžete si z něj pořídit třeba parapety, různé části nábytku nebo vytvořit dekorativní pásy a poličky. Imitace kamene je tvořena sádrovým obkladem s realistickou napodobeninou vyrobenou na bázi syntetické sádry určené pro vnitřní použití.

 kuchyn

Jestliže vaše finance dovolí, investujte do kamene, který lze použít třeba na jako pracovní desku do kuchyně. Při výběru se řiďte vlastnostmi daného nerostu, každý má totiž specifickou strukturu, žilnatost a zrnitost. Každý kus je originál. Ke kameninové desce do jídelny či kuchyně dřevěné detaily, které svými čistými liniemi nechají vyniknout právě dominantní ploše kamene.

Autor obrázků: luxury stone