Rozhodli jste se pro výběr kameninového obkladu? Rekonstruujete svůj domov a čekáte od něj sofistikovanou eleganci v podobě ozdobné stěny nebo podlahy? Pozor si dejte již při samotném výběru kamene. Kromě estetické funkce je důležité také zvážit využití a odpovídající vlastnosti kamene. Hledáte-li kámen na pracovní desku, která je denně zatěžována, prohlédněte si tvrdé a odolné kameny, ideální je v tomto případě žula. A co vybrat do moderního interiéru?

Art deco u vás doma

 kámen1

Luxusní dojem vytváří obklady vápence či pískovce, které vyniknou především do rustikálně laděného interiéru. Oproti tomu onyx sedí do historických místností ve stylu art deco. Současná doba diktuje trendy v podobě lámavého kamene v proužcích, na což je nejvhodnější břidlice. Lámavá struktura vytváří nerovný a zajímavý doplněk každého pokoje. Břidlicové obklady navíc nejsou drahé a hodí se skutečně kamkoliv. Ozdobit tak můžete stěnu a televizí, kuchyňský kout nebo zútulnit chodbu a zimní zahradu. Chcete-li zachovat přírodní nádech domova, ale sázíte spíše na luxus, prohlédněte si nabídku imitací z kamene. Mohou být vyrobeny ze sádry nebo technologií digitálního tisku, čímž docílíte dokonalé kopie struktury přírodního kamene a nikdo nepozná rozdíl. Imitace kamene je ideální volbou do bytů, kde by surový pravý kámen mohl působit těžce a představoval by náročnou manipulaci i instalaci. Proto využijte nabídky umělých velkoformátových kamenů, které jsou bezchybnou imitací a vyrábějí se v rozměrech, jejichž nejsme z přírody schopni dosáhnout. Rozhodující se rovněž váha a cena, která se velikostí, typem materiálu a strukturou může v konečné fázi výrazně lišit.

 kamen2

Do kuchyně se dále doporučuje křemen, který je charakteristická zrcadlová struktura podtrhující styl každé jídelny či kuchyně. Správný výběr představuje především v koupelnách i mramor, který představuje luxus za rozumné peníze. Pořídíte v nich kromě obkladů i samotné vybavení. Mramorová vana na vás dýchne historickou lázní v Římě. Vsaďte i vy doma na kus přírody, ať už v podobě pracovní desky, umyvadla nebo obkladů okolo vyhřátého krbu.

Autor úvodního obrázku: kamenokomarek

Autor obrázku v textu: tagfarin

Autor obrázku v textu: siera artic