Kartell je oblíbená značka a dalo by se říci, že téměř ikona mezi nábytkem pocházejícím z Itálie. Historie firmy sahá do roku 1949, kdy se v Miláně rozhodl tuto značku založit Giulio Castelli. Stejně jako řada dalších společností zabývající se výrobou designového a zároveň plně funkčního nábytku, i Kartell má své unikátní rysy a výjimečnost. V tomto případě se jedná o plně začlenění umělé hmoty do celého interiéru. Jedinečný design a nápady má na svědomí tým světových designérů mezi které patří například Ron Arad, Anna Castelli, Patrick Jouin, Alberto Meda, Paolo Rizzati či Marcel Wanders.

Hravé provedení i elegantní linie

 kartell2

Od firmy Kartell si můžete pořídit unikátní kousky jako jsou židle, stoly, taburety, svítidla, pohovky, křesla, rozmanité doplňky či zajímavé úložné prostory. Propracovaná technologie výroby dává vzniknout nábytku s hladkým povrchem a fascinujícími barvami. Zaměříte-li se například a židle, brzy zjistíte, že v obchodech nenajdete byť špatnou napodobeninu. Originalita nábytku Kartell je opravdu fascinující. Netradiční tvary opěrek spojené s celou škálou barev jsou opravdu znamenité. Taburety a stolky vás nadchnou svou hravostí a veselými barvami. Stoly mají elegantní vzhled, které zalichotí každé kuchyni i obývacímu pokoji. Stoly Kartell jsou spíše střídmějších barev, ale v kombinaci s židlemi vznikne opravdu neotřelá a vkusná jídelní souprava. Svítidla by se dala považovat za malá umělecká díla. Jednoduché stínítka s jemnými detaily na vás udělají dojem. Také celkový světelný efekt, radost ze svítidel Kartell ještě umocní.

 kartell1

Možná si říkáte, že není možné, aby pohovky a křesla byla z umělé hmoty. Omyl! Kartell vytvořil pár kusů nábytku, který dokáže být pohodlný i bez měkkého polstrování. Nicméně i některé  pohovky a křesla od Kartellu jsou vybaveny polstrováním, zatímco rámy jsou z umělé hmoty. Úložné systémy jsou stejně jako taburety a stolky plné pestrých barev. Zajímavé tvary a nápady vložené do úložných prostorů doma jistě oceníte. Nábytek Kartell je unikát a proto by ho doma chtěl mít každý.

Autor úvodního obrázku:  serim.

Autor obrázku v textu:  smowblog

Autor obrázku v textu:  br1dotcom