Dopřát si po ránu nebo náročném pracovním dni šálek lahodné kávy je vždy pohodová chvíle plná jemných vůní a chutí. Abyste si takové chvilky mohli dopřávat každý den, neměl by vám doma chybět kvalitní kávovar, který vás od instantních káv posune o několik úrovní výše. Podívejte se na pár tipů, které jsou důležité pro výběr správného kávovaru a nechte se pak už jen unášet vynikající a výraznou chutí kávy.

Nutné investice

 kavovar

Pořídit si kávovar má hned několik výhod. Ať už si koupíte kávovar na překapávanou kávu nebo kávovar na espreso, obě varianty zachycují díky filtrům, které nepropustí uvolněné škodlivé látky způsobující rakovinu nebo žlučníkové záchvaty. Nejšetrnější způsob přípravy kávy, při níž je zachovaná sytá chuť a vůně, je pomocí kávovaru na espreso. Při koupi kávovaru je nutné si uvědomit, že vždy vynaložíte nějaké peníze na údržbu a případné opravy. Abyste prodloužili životnost kávovaru, vyberte si takový typ, který vás upozorní například na nutnost vyčištění, propláchnutí či odvápnění přístroje, ke kterému je nutné používat pouze přípravky doporučené výrobcem.

Čas na rozmyšlenou

 bosh

Nákup kávovaru nepatří k nejlevnějším záležitostem a může zajít až do několika tisíc, a proto si jej dobře promyslete. Jak často vaříte kávu a pro kolik lidí? Pokud je káva na denním pořádku pro vás a vaši rodinu, určitě si vystačíte s pákovým kávovarem. V případě, že rádi pohostíte širší rodinu, přátelé a známé, bude se vám hodit automatický kávovar, který zejména šetří váš čas. Kávovary mohou mít také nespočet funkcí. Potřebujete opravdu všechny? Vybírejte pouze takové kávovary, u kterých jste si jisti, že využijete veškeré možnosti, protože samozřejmě s rozmanitými funkcemi stoupá i pořizovací cena. Důležitým faktorem je také design kávovaru, který by měl dokonale zapadnout do prostředí vaší kuchyně.

Autor úvodního obrázku:  Salvatore Galiotta

Autor obrázků v textu:  USCPSC