Jestliže je kuchyň vámi nejčastěji navštěvovaným místem v bytě a vaření je vaší vášní, musíte být správně vybaveni vším potřebným, co k pečení lahodných moučníků a vaření dobrůtek budete potřebovat. Kromě kvalitních nožů, nádobí a příslušenství budete potřebovat také správnou kuchyňskou váhu, která vám bude nápomocna během každého vaření. Ale jak vybrat tu správnou?

Design nebo kvalita?

 váha kuchyň

Do moderních kuchyní se bezesporu hodí kuchyňské váhy zaměřené především na oslnivý design. Často vypadají samotné váhy spíše jako skleněná podložka. Díky digitálnímu displeji máte přehled o vážení a odměřování a spousta stylových vah nabízí také paměťové funkce, které oceníte při pravidelném vážení. Kuchyňské váhy mohou mít různou podobu, vybírejte například praktické provedení s vyjímatelnou nerezovou miskou, kterou můžete použít na další šlehání či míchání. Výrobci se předhánějí v nabídkách a to jak s barevným spektrem a tvary, ale také funkcemi. Využít můžete také nabídky elegantních provedení vah, které se chlubí ultra tenkou plochou, zabírají minimum místa v kuchyni a slouží spíše jako dekorace než pomocník při vaření. Před nákupem si rozmyslete, kolik chcete do nového pomocníka v kuchyni investovat, váhy totiž koupíte za pár stovek, ale i několik tisíc.

 retro váhy

Kuchyňské váhy kupujte ve specializovaných prodejnách, kde vám zajistí také následný servis vah či případnou reklamaci. Informujte se u svého prodejte o funkcích a parametrech, kterými vybraná váha disponuje a ověřte si, kolik kilo surovin je schopna  uvážit. Praktickou funkcí je například vážení v jiných měrách či převažování. Některé váhy mají také hodiny a budík, takže je po vaření nemusíte nikde uklízet, ale poslouží v kuchyni jako minutka. Dáváte-li přednost retro provedení, poohlédněte se po tradičním zpracování, které si pamatujete ze svého dětství a mohli jste je vidět v obchodech či u babičky na chalupě. I takové váhy nabízí přesné vážení, podtrhnout celkový styl kuchyně. Retro váhy mají ozdobný ciferník s čísly, plastové zpracování je omyvatelné a nabízí lehkou údržbu.

Autor úvodního obrázku:  ChalonHandmade

Autor obrázku v textu:  Cooks & Kitchens

Autor obrázku v textu:  Marcus Jeffrey