Ložnice je místem pro zasloužený odpočinek, který si jistě každý z vás po namáhavém dni zaslouží. Nesmíte ale také zapomínat, že ložnice je místem, kde dostává prostor intimita a romantika. Kterou zemi si lze lépe spojit s romantikou než s Francií? Ložnice po francouzsku dokonale splní očekávání na jemný a něžný prostor vám poskytne perfektní soukromí. Podívejte se na pár tipů, díky kterým můžete mít útulnou francouzskou ložnici doma i vy!

Vytvořte si ložnici plnou harmonie

 polštar

Francouzský styl je známý svou neuvěřitelně harmonickou atmosférou. Základem je velká postel s čelem a nepřeberné množství textilií. Na posteli by měly být polštáře sladěné s povlečením a vkusným přehozem. Postel také mohou zdobit nebesa, která dodávají místnosti opravdový nádech romantiky. Ložnici je vhodné doplnit kusy nábytku, jako je prádelník a samozřejmě noční stolky. Jejich výběr závisí na vaší volbě, zda si pustíte do ložnice modernější francouzský styl, klasický či například tzv. Provence styl, který je inspirovaný nádhernou oblastí Provence známou především pro rozsáhlá levandulová pole a okouzlující romantickou atmosférou.

Fialkové království

 ložnice2

Pokud se rozhodnete pro ložnici v provensálském stylu, pak kýžený efekt útulnosti, harmonie a pohody rozhodně vaši ložnici nemine. Provensálský styl nápadně připomíná venkovský, a proto ani vy při zařizování takové ložnice nezapomínejte na přírodní materiály, jako je dřevo a textilie z bavlny či plátna. A co by to bylo za provensálský styl bez slavných levandulí? Barva levandulí či samotná levandule by v žádném případě neměla chybět. Tuto jemně fialovou barvu můžete použít k výmalbě nebo u doplňků. Vzory levandulí mohou být použity na povlečení, polštářích nebo závěsech. Dotáhnout vše k dokonalosti můžete malou a roztomilou kytičkou levandulí, která navíc místnost krásně provoní. Francie je plná romantiky, harmonie, pohody a vytříbeného stylu, tak proč se neinspirovat?

Autor úvodního obrázku:  The Heinrich Team

Autor obrázku v textu:  t_and_cake

Autor obrázku v textu:  SarahKaron