Hlavním materiálem, který je zapotřebí na výrobu nábytku, je dřevo. Přesto většina nábytku, který se prodává, není ze dřeva. Zní to jako slovní hříčka nebo jako hádanka, ale dobře to vyjadřuje skutečnost. Většina nábytku je skutečně z materiálů, které nemůžeme označit jako dřevo. Důvody, proč se nepoužívá na všechen nábytek masivní dřevo, jsou v podstatě dva. První je ten, že k  výrobě nábytku z masivu se dá použít jen malá část ze dřeva, která se vytěží. Dřeva vhodného na nábytek z masivu pro nás všechny prostě není dost. Druhý důvod je v užitných vlastnostech nových materiálů. Ne všude je masiv vhodný. V mnoha případech je zapotřebí použít materiály snadněji udržovatelné, s větší tvrdostí povrchu, odolné proti plísním a chemikáliím. Tak postupně vznikly nové, většinou vrstvené laminované, lisované materiály s využitím různých kombinací dřevní hmoty a pojidel, pryskyřic a plastů. Masivní nábytek můžete využít třeba na výrobu šatní skříně.

Vyberte si tu pravou šatní skříň

šatní skříň

Šatní skříň je především důmyslný systém, díky kterému se ve svých věcech neztratíte. Výběr kvalitní, účelné skříně dle kýžených rozměrů není mnohdy jednoduchou záležitostí. Šatní skříně, které skýtají velký prostor, jsou praktické, vyrobené s péčí a přesností, což zaručuje dlouhověkost a kvalitu. Pokud máte málo místa, naskýtá se vám možnost koupě šatní skříně s posuvnými nebo zalamovacími dveřmi. Stejně tak vnitřní uspořádání lze zvolit podle potřeby a fantazie. Dále budete rozhodovat o barvě a koneckonců materiálu, ze kterého jsou dveře vyrobeny – různé dekory a barvy dřeva, plastové, kovové, látkové nebo zrcadlové.

Sedací pytle = jiná alternativa sezení

Sedací pytle, beanbagy, relaxační vaky či jen sedák nebo tvarovka. Každý jim říká jinak, ale všechny tyto názvy představují jedno a totéž. Větší nebo menší pytel ušitý z různých textilních materiálů volně naplněný nějakou sypkou a lehkou hmotou, obvykle polystyrenovými kuličkami. To také umožňuje, podle potřeby, vysypání nebo dosypání granulátu. Hodí se nejen do obýváků, dětských pokojů, koutků či mateřských center ale i do firem, čajoven a restaurací. V létě je dokonce můžete položit na terasu či zahradu. Jednou z hlavních předností také je, že si můžeme pořídit tyto sedací pytle levně.

sedací pytel

Vzhledem ke své velikosti a tvaru se perfektně přizpůsobí Vašemu tělu. Velmi dobře plní roli relaxačního křesla. Výplň dokonale předává teplo a ohřívá vaše tělo. Některé z nabízených typů sedacích pytlů lze použít různými způsoby. Můžete ho například složit do tvaru křesla nebo rozložit na lehátko. Naopak jiné, větších rozměrů, díky komfortnosti slouží k relaxaci. Dává možnost vytvořit si vysokou opěrku, která dovolí plné uvolnění pro všechny partie těla.

Autor úvodního obrázku: ChicTip.com Interior Design Online Magazine

Autor obrázku v textu: MAZZALIARMADI.IT

Autor obrázku v textu: Modernspacify