[php snippet=1]

Ložní povlečení se dnes vyrábí z mnoha materiálů, přírodních i umělých. Jaké jsou trendy a jak vlastně vypadá takové moderní povlečení do ložnice?

Bavlna na mnoho způsobů

Zdaleka nejvyužívanějším materiálem při výrobě povlečení i nadále zůstává bavlna. Klasické bavlněné povlečení však pomalu ustupuje do pozadí, nahrazují jej jiné varianty, kdy je bavlna zpracovávána jinými způsoby.

Typickým příklad je krep. Toto moderní povlečení je charakteristické svou vlnitostí, kdy se mačkaný vzhled střídá s hladkým. Díky tomu má nezaměnitelnou podobu. Jeho velkou předností je to, že se nemusí žehlit.

Z bavlny se vyrábí také takzvané Jersey povlečení. Při jeho výrobě se používá jemná vyčesávaná bavlna, která mu dodává velmi příjemný vzhled. Povlečení Jersey je velmi hřejivé, takže se skvěle hodí pro chladné zimní období.

Z bavlny je vyrobeno také flanelové povlečení. Bavlna má v tomto případě oboustranný vlas. Typickou vlastností flanelu je jeho měkkost a lehkost. I díky tomu se jedná o velmi příjemný materiál. V povlečení z flanelu vám rozhodně nebude zima.

Bílo-modré povlečení

Bílo-modré povlečení

Mikrovlákno

V poslední době se také používá pro moderní povlečení mikrovlákno. Je vyráběno z polyesteru, tedy z umělého materiálu. Díky tomu je vhodné pro alergiky, kteří jsou citlivější na výskyt bakterií, na pyl apod. Mikrovlákno je vysoce odolné vůči poničení, netvoří se na něm ani po delším používání a praní žmolky. Navíc je velmi příjemné na dotek. Jde o moderní povlečení, které není třeba žehlit, vyniká navíc i vysokou absorpční schopností.

Lněné povlečení

Ptáte se, zda je vhodný pro moderní povlečení len? Pak vězte, že stoprocentně. Jde snad o nejlepší materiál, který lze pro výrobu ložního povlečení použít. Oproti jiným materiálům má tu výhodu, že čím více jej perete, tím je měkčí a tím pádem i příjemnější při kontaktu s lidskou pokožkou.

Moderní povlečení není jen o materiálech, ale také o vzhledu. Trendy poslední doby ukazují, že si se stále větší oblibou pořizujeme zářivé povlečení v pestrých barvách, klasika v podobě bílé naopak ustupuje do pozadí. Zvláštní kategorií je pak dětské povlečení do postele, které se nejlépe prodává jako povlečení s potisky.