Léto a svěží vůni moře by si určitě většina lidí chtěla užívat téměř celý rok. Bohužel u nás je to spíše záležitost prázdnin, které pokaždé utíkají neuvěřitelnou rychlostí. Námořnický styl v interiéru vám však přináší možnost, jak si léto i moře přiblížit a připomenout každý den. Vy se pak po usednutí do sedačky můžete cítit jako na slunném pobřeží. Námořnický styl vykouzlí v interiéru lehkost a svěžest letních dní, kterou ocení určitě i děti.

Svěží a nadýchaný interiér

námořnický obývák

Asi vůbec nikoho nepřekvapí, že základem toho sympatického stylu je modro-bílá kombinace barev, kterou najdeme nejčastěji v typických proužcích. Nábytek ze dřeva s přírodním dekorem nebo v modré či bílé barvě vás posune zase o krok blíže k docílení námořnického stylu. Při výběru nábytku se neohlížejte po moderních kouscích, které sice oplývají jednoduchostí, ale také určitou střídmostí nebo strohostí. V námořnickém stylu si najdou své místo starší kusy nábytku, soudky nebo truhly. Významnou roli hrají doplňky. Povlečení s námořnickými vzory, polštáře s dekory kotev nebo lodí, záclony a koberečky v modrobílých barvách, modely plachetnic, sošky racků, záchranné kruhy a sem tam nějaká větší mušle nesmí v námořnickém pokoji chybět. Představte si například ložnici s postelí zdobenou doplňky v námořnickém stylu, za čelem zeď osázenou záchranným kruhem nebo třeba obrovskou mapou, noční stolek a na něm lampičku a vedle ní malý, roztomilý model lodičky. Cítíte tu přímořskou atmosféru?

 námořnický styl

Námořnický styl může také působit dost chladně. Abyste se vám modro-bílá kombinace nezprotivila, zakomponujte také prvky v červené, hnědé nebo žluté barvě. Teď už je pouze na vás zda interiér vybavíte doplňky nebo se rozhodnete pro razantnější změnu a přizpůsobíte námořnickému stylu i barvu stěn, podlahy a nábytek. Pusťte léto a fascinující moře k vám domů a užívejte si ho dosyta po celý rok.

Autor úvodního obrázku:  harborblog

Autor obrázku v textu:  harborblog

Autor obrázku v textu:  Luxury Home Tour