Zahrada je místo, které když budete chtít, může vypadat každý rok úplně jinak. Stejně jako v interiéru, i v exteriéru můžete dát naplno průchod vaší kreativitě a osobnímu stylu. Dominantou zahrady bývá často posezení, které podtrhuje celkový dojem. Pokud i vy toužíte po zahradě, která jako by vás zavedla do starých časů a připomněla vám venkov, tradice a folklór? Nabízí se rustikální styl, jež umocní atmosféru, která připomíná časy, kdy se lidi ještě nehonili za penězi a nepotřebovali nejnovější telefony.

Vdechněte své zahradě nový život

 rustic1

Rustikální zahrada by měla být plná barevných květů, které jsou naprosto běžné. Exotické druhy květin vyžadují často speciální péči na rozdíl od běžných květin, které dobře znáte a které jsou velice dobře dostupné. Šeříky, růže, měsíčky, narcisy, konvalinky a další se v rustikální zahradě budou vyjímat. Na celou tu krásu se můžete dívat například z pergoly, na které budou vypadat úchvatně pnoucí růže. Snad největší možností, jak zdůraznit rustikální pojetí zahrady, je pořízení okouzlujícího nábytku. Ten je vyráběn z masivního sušeného dřeva, které je většinou ošetřeno lakem, přírodním olejem nebo voskovou úpravou povrchu. Zahradní lavice, stoly nebo stoličky jsou opravdovou pastvou pro oči. Nejde o žádné vyumělkované kousky plné rozmanitých detailů, přesto mají svůj neuvěřitelný půvab. Rustikální nábytek se vyznačuje zejména svou pevností a dlouhou životností, takže se nemusíte bát, že byste jej museli pravidelně obměňovat.

rustic2

Vytvořte si na zahradě okouzlující atmosféru venkova, kterou podtrhnou i takové detaily, jako jsou proutěné košíky, dřevěná kola nebo květináče, které budou zdobit levandule nebo jiné vaše oblíbené bylinky. Rustikální styl je populární po mnoho desetiletí a tak by měl uspokojit i fanoušky nových trendů, protože venkovský či selský styl bude na zahradách vždycky vítaný. Dejte šanci rustikální zahradě a vychutnejte si fascinující atmosféru i pestrost, kterou vám nabízí.

Autor úvodního obrázku:  ARNOLD Masonry and Landscape

Autor obrázku v textu:  Karen Roe

Autor obrázku v textu:  ARNOLD Masonry and Landscape