[php snippet=1]

Japonsko patří k zemím, kde může člověk najít tolik potřebný klid, harmonii, uvolnění a splynutí s přírodou, ale i duchovnem. Není divu, že se mnoho lidí po návštěvě Japonska, snaží tento styl přenést do vlastního domu či bytu. I vy se můžete přiblížit stylu, který využívá mnoho přírodních materiálů a je jedinečný svou lehkostí a jednoduchostí. Dopřejte si místnost plnou pohody a relaxujte v pohodlí doma kdykoliv budete chtít.

Vneste do svého domova trochu vyrovnanosti

 tansu

Japonská historie, tradice i umění, je samozřejmě nedílnou součástí nábytku. Již odpradávna se lidé v Japonsku před vstupem do domu zouvali a také sedávali na podlaze. Proto je japonský nábytek nízký tak, aby splnil svou funkčnost a obyvatelé domu se nemuseli natahovat. K japonskému nábytku bezpochyby patří Tansu, což jsou japonské skříně ze 17. století. Skříně nejsou zdobeny žádnými rytinami ani ozdobnými prvky, jsou využity pouze přírodní kresby dřeva. Tansu bychom mohli rozdělit na několik druhů. K uskladnění bot slouží getabako. Jedná se o botník z cedrového dřeva s posuvnými dvířky. Šatníky jsou tvořeny šuplíky, které jsou uspořádány tak, aby tvořily v podstatě obraz schodů. Obsahují mnoho prostoru pro oblečení, ale i pro uschování cenností. V kuchyni byste pak našli úložnou skříň na nádobí, potravin či čaje tzv. mizuya dansu. Ty se mohou od sebe vzájemně lišit designem i materiálem, ale spojuje je všestrannost a dokonale promyšlené využití prostoru.

 japonský styl

K japonskému nábytku také neodmyslitelně patří rýžové tatami, paravány a dřevěné dekorace. Na stěnách by určitě neměly chybět svitkové obrazy, na stole naopak čajové konvice nebo nádoby na saké. Mírumilovnou tvář Japonska můžete mít doma i vy! Japonský nábytek se prodává na internetu, a snaží se vám poskytnout, když ne originály, tak alespoň velice dobře zpracované napodobeniny. Nenechte se ničit spěchem dnešní doby a objevte malé Japonsko, které vám poskytne tolik potřebné chvíle odpočinku.

Autor úvodního obrázku:  Ippei & Janine Naoi

Autor obrázku v textu:  MotoClub4AG

Autor obrázku v textu:  JapanDave