Obývací pokoj patří mezi místnosti, ve kterých trávíme nejvíce času s rodinou, kam vodíme návštěvy nebo zde odpočíváme. Vše proto vybírejte přesně podle svých představ a vytvořte si doma oázu klidu, kde budete moci trávit chvíle oddychu s oblíbenou knížkou, relaxovat nebo si užívat společně strávený čas při posezení s rodinou nebo přáteli. Pohodlné sezení zabezpečí sedací souprava, která zpravidla dominuje celému pokoji. Musí nejen reprezentovat, ale především být pohodlná a praktická, nesmí překážet a měla by být snadno udržovatelná. 

Velká rodina potřebuje velkou pohovku

 obývací pokoj

Trendem jsou pohovky s nastavitelnými opěradly, úložnými prostory nebo rozkládací modely určené k občasnému i častému přespání. Od sedací soupravy však chtějte víc, než jen pohodlné sezení. Nenechte se ovlivnit pouze vzhledem, ale zaměřte se na tyto tři věci: konstrukci, materiál sedáků a potahů. Dlouhou životnost sedačky zaručí pevná buková kostra, ale i kvalitní čalounění. Pro výběr druhu potahu se rozhodujte s ohledem na provoz domácnosti a náročnost údržby. V nabídce jsou kvalitní kůže i textilie s vysokým stupněm odolnosti proti oděru. Díky kvalitnímu sezení se stane i z vašeho obývacího pokoje oddychová místnost plná relaxace.

 obývák s okny

Relax v místnosti zajistí i dostatek denního světla. Pokud vybíráte nová okna, vždy stojíte před otázkou výběru materiálu, ze kterého budou okna vyrobena. K dispozici je volba mezi plastovými, dřevěnými a hliníkovými, případně ještě dřevohliníkovými a plastohliníkovými. Nejčastější volbou jsou v tomto ohledu kvalitní německá okna, která je možno objednat v různých profilech a barvách. Firma SALAMANDER se těší úspěchu zejména díky plastovým oknům a profilům s vysokým standardem a propracovanou technickou zralostí. Pro svou kvalitu patří profil Salamander mezi nejprodávanější typy.

Autor úvodního obrázku:  Gatsby’s List

Autor obrázku v textu:  stevebennettbuilders

Autor obrázku v textu:  Scenic Wonders