[php snippet=1]

V současné době patří mezi interiérové trendy čisté, rovné linie rozmanitých barev, jednoduchý prostor bez zbytečných „cinkrlátek“ a originální design, který často najdete v motivech, vzorech nebo také v barvách nábytku či bytových doplňcích. Pokud máte radši tradiční styl a originální atmosféru, pak určitě oceníte interiérové prvky v duchu folklóru, který neodmyslitelně patří k naší historii. Folklór můžete také zkombinovat s moderními styly a tak se nemusíte rozhodovat mezi tím, zda se vrátíte zpět nebo zda půjdete vpřed.

V novém kabátku

 hrnek

Moderní místnosti dodáte folklórní nádech například pomocí samolepek na zdi. Tři bílé stěny a čtvrtá ozdobená typickým motivem lidového folklóru udělá doslova zázrak. Pokud prostor ještě doplníte polštářky či ubrusy nebo přehozy s folklórními motivy, nenarušíte moderní vzhled místnosti a zároveň dosáhnete atmosféry plné folklóru. Snad největší rozkvět dostává folklór v kuchyni. Nádobí a doplňky s charakteristickým zpracováním se opět vrací mezi současné trendy. Plechové hrnky, konvice, mléčenky, talíře cukřenky nebo dózy vás naprosto okouzlí svou typickou podobou. Bílé či modré nádobí je jemně a vkusně zdobeno jeleny, liškami, ptáčky, sovami, medvědy, tečkami a rozmanitými ornamenty. V tu chvíli jako byste se dostali zpět na chalupu k babičce.

 bydlení

Jestliže svůj domov ladíte spíše do tradičních stylů, pak se vám určitě u vytvoření folklórního dojmu budou hodit staré housle nebo klobouk s bohatými kohoutími pery. Ty v místnosti podtrhnou požadovaný styl a zároveň se stanou nepřehlédnutelným a často obdivovaným doplňkem. Nezapomínejte na přírodní materiály jako je dřevo, kov, kamenina nebo třeba malý snop slámy. To vše k folklóru bezesporu patří! Nenechte se pohltit moderní dobou a vraťte se ke svým kořenům. Vždyť i krok do minulosti sebou přináší zajímavý a vlastně i moderní styl a design.

Autor úvodního obrázku: dumabyt

Autor obrázku v textu: bonami

Autor obrázku v textu: livingheart