Rozhodnete-li se pro vytápění tuhými palivy, je třeba přizpůsobit nejen celý topný systém, ale také komín. Komíny se běžně používají k ventilačním účelům a také k odvodu nebezpečných spalin. Zejména pokud jde o tuhá paliva, dochází při jejich spalování k vývoji většího množství spalin, které jsou také mnohem agresivnější než spaliny z ostatních druhů vytápění. Proto se pozornost soustředí také na výběr správného komínu. Na trhu existuje v dnešní době celá řada firem, které vám budou nabízet funkční komíny za skvělé ceny, je však třeba se soustředit především na materiál komínu, protože ne každý je schopen dlouhodobě sloužit pro odvod spalin z tuhých paliv.

Jeden z mála materiálů dostatečně odolných i agresivním činidlům je nerezová ocel. Nerezové komíny jsou v poslední době poměrně oblíbené, často se používají pro odvod spalin zejména u topných systémů využívajících spalování tuhých paliv. Nerezové komíny se vyznačují vysokou odolností vůči vlhkosti, chemickým činidlům i extrémním teplotám. Jsou používané pro odvod spalin z tuhých, plynných i kapalných paliv. Komíny jsou díky své odolnosti bezúdržbové, nemusíte se zabývat žádným natíráním apod.

Univerzálnost nerezových komínů spočívá především v možnosti libovolného skládání a napojování komínu, komíny z nerezu jsou totiž složeny z několika dílů. Tyto díly mohou mít různý tvar i velikost podle přání spotřebitele, snadno si tedy můžete sestavit komín na míru podle vašich požadavků. Jednoduše se do systému komínu zařadí také deflektor nebo komínová hlavice, která vám pomůže regulovat komínový tah. Komínový tah je velmi důležitý pro udržení správné účinnosti spalování. Komín ovlivňuje celou topnou soustavu, proto je dobré mu věnovat dostatečnou pozornost. Neváhejte a rozhodněte se i vy pro kvalitní nerezový komín.