Tisíce let stará technika pocházející z Egypta a Indie slaví obrovský úspěch nejen v Evropě. Jedná se o zvláštní techniku sešívání různě barevných látek, které vytvoří originální a skutečně jedinečný design čehokoliv, co ozdobíte. Záleží jen na vás, zda zkrášlíte nábytek, vyrobíte nový koberec či přehoz na postel. Vždy získáte nápaditou a ručně vyrobenou ozdobu do vašeho interiéru.

Jak na to

Nevyhazujte staré oblečení a kusy látek, které schováváte na půdě. Konečně přichází chvíle, kdy jej využijete a ještě z toho budete mít radost! Vaši vlastní prací vznikne něco nového, neotřelého, co vám bude dělat radost. Můžete tak vyrobit i dárky pro své nejbližší a přátelé. Zútulněte svůj domov jednoduše – nový kabátek ocení křeslo i pohovka. Pokud si zatím troufáte spíše na drobné dekorace, zkuste třeba polštářek nebo hračku pro vaši ratolest. Potřebovat budete pouze látky ze 100% bavlny a chuť něco vyrobit. I z těch nejposlednějších kousíčků látek můžete vykouzlit barevné kombinace, které vám oživí interiér. Dáváte přednost modernímu bydlení? Pak vybírejte látky s geometrickými vzory a získejte stylové bydlení za pár korun.

mylaarCo patří k patchworku

K populární technice patchworku patří quilting, neboli prošívání vrstev. Dříve se jednalo o ruční práce, ale v dnešní moderní době již existují speciální šicí stroje, kterými se dají látky prošívat různými a někdy krásnými a zajímavými obrazci. Quilt je vlastně prošívaná ozdobná deka a skládá se ze tří částí. Vrchní díl deky tvoří barevný a ozdobný vzor, který je tvořen technikou patchwork. Vnitřní díl je měkká podšívka, vatelín a spodní díl je tvořen jednobarevnou látkou nebo vzorovaný materiál. Všechny vrstvy spojuje drobný prošívaný steh. Nejedná se pouze o steh, který spojuje jednotlivé díly, ale také působí jako výrazný estetický prvek. Bydlete originálně i vy!

Autor úvodního obrázku: Apaixonada

Autor obrázku v textu: mylaar