Prohlížíte si plastový nábytek, který na vás vykukuje z každé výlohy, a vrtíte hlavou, jak se někomu může taková náhražka jiných výrobních materiálů líbit? Pozor, plastový nábytek se opět hřeje na výsluní a není se čemu divit. Návrháři dokázali povznést plastový design do výšin, kde se těší rostoucí oblibě. Plastový nábytek a dekorace totiž ozdobí každou domácnost. Těšte se z barevných kombinací, tvarové variability i hygienického povrhu. To vše nabízí plastové doplňky. A na závěr nutno podoktnout, že je upotřebíte i venku – jsou odolné vůči vlhku i povětrnostním vlivům!

Designová budoucnost- plast

plast1

Nabídka je nejen barevně pestrá, ale vybírat můžete i druh polymeru. Designéři jsou fascinováni těmito umělými materiály, které lehce ozdobí každý interiér, dají se snadno tvarovat a barvit. Výjimkou nejsou ani průhledné či průsvitné materiály, které utváří nekonečné možnosti pro vytváření různých předmětů. Návrháři aplikují plastový design do všeho, co doma potřebujete. Vyberte si třeba neotřelé židle, stůl, skříň či jiný nábytek nebo povzneste do designového nebe doplňky, nádobí, vanu nebo třeba lampy a sprchové kouty. Nabídka je skutečně pestrá!

plast2

Výrobky z plastu mají jedno obrovské plus. Na rozdíl od přírodních materiálů nepřitahují nežádoucí mikroorganismy. Mezi plasty lze zahrnout i takové bytové zařízení, jehož výrobní surovina je tvořena organickou hmotou složenou z bílkovin a celulózy. Výsledkem je materiál, který se velice jednoduše tvaruje, ohříváním může změknout, naopak ochlazením tuhne a některé druhy se dokonce při mírné deformaci navrací do původního tvaru a rozměru. Plastová domácnost je nejen krásná a moderní, ale navíc i praktická. Vyberte si i vy svůj plast, který ozdobí právě váš domov.

Nejoblíbenější plasty

plast3

Určitě znáte polyvinylchlorid, známý také pod zkratkou PVC. Ten se používá v domácnostech nejčastěji jako náhrada přírodního kaučuku. Najdete ho jako podlahovou krytinu, různé folie a obaly nebo třeba hračky. PET neboli polyetylentereftalát, známe všichni v podobě PET lahví, ale využívá se také na výrobu obalů nebo třeba textilních vláken.  Váš domov rozzáří také polyetylen, označovaný zkratkou PE, jenž se využívá pro výrobu obkladů stěn a stropů.

plast4

K výrobě matrací se používá zase polyuretan, zkratka PU, najdete ho ukrytý v sedačkách a křeslech. Polykarbonát známý jako PC, nahrazuje často sklo. Je transparentní, nesaje vodu, udržuje svůj tvar a odolává i vysokým teplotám. Právě pro své vynikající tepelně izolační vlastnosti se používá jako nábytek, CD disky, využijete ho při zasklívání nebo tvoří plášť elektrospotřebičů.

Autor úvodního obrázku:  Public Domain Photos

Autor obrázku v textu:  Prime-Group

Autor obrázku v textu:  Melo Scirè

Autor obrázku v textu:  galessa’s plastics

Autor obrázku v textu:  weggart