Díky moderním postupům a technologii získává plastový nábytek na pevnosti, odolnosti i tvarové rozmanitosti. Díky nízké ceně se tak stávají doplňky z plastu součástí téměř každého interiéru. Poradíme vám, jak kombinovat plastové výrobky s ostatními prvky u vás doma a najít si favorita na trhu.

Plusy i mínusy plastu

 nábytek

Mezi přednosti plastových doplňků patří zejména snadná údržba, jednoduchá omyvatelnost, lehká konstrukce a barevná pestrost. Z plastových výrobků si můžete vybrat tvarově rozmanité zboží, od nevšedních květináčů, přes židle, stoly a nábytek až po drobné doplňky v podobě veselých a hravých věšáčků. Plast se osvědčil především u dětí, protože nepřitahuje tolik bakterie jako dřevo. Mezi jeho mínusy patří třeba nerecyklovatelnost, mnohdy nízká životnost a možnost snadného poškození. Stále více jsou v kurzu plastové židle a stoly. Pokud jste si zamilovali jednoduché plastové židle, pořiďte si k nim skleněný stůl. Právě díky měkkým a oblým tvarům, průhledným konstrukcím a jednokusovému designu odlehčíte interiér. V domácnosti jistě upotřebíte i lehké plastové stolky, které se hodí do dětských pokojů, ale i jako odkládací stolky či jídelní stoly. Z plastu se vyrábí také modulární systémy nahrazující komody a skříně. Snadno se přenášejí a můžete je opatřit kolečky pro lepší manipulaci. Výrobci sází také na levná, praktická a jednoduchá svítidla, ať už stolní lampičky nebo lustry. Díky snadnému tvarování tak můžete svému domovu vdechnout nádech retro stylu nebo naopak nadčasového minimalismu.

 plast

Dnes už je plast součástí každého nábytkářského průmyslu a my můžeme sledovat, jak se rozrůstá jeho užitná použitelnost. Návrháři plast milují. A není se čemu divit, protože neexistuje žádný styl, který by díky plastu nedokázali napodobit. Už tak není nic nového, když si zakoupíte obal na květináč ve věrné napodobenině dřeva nebo hodiny vypadající jako skleněný poklad. Záleží pouze na vás, zda dáte plastu šanci a pořídíte si také nějaký stylový kousek do vaší domácnosti.

Autor úvodního obrázku:  Zboras Sergiu

Autor obrázku v textu:  designerscall

Autor obrázku v textu:  designerscall