Vlastní byt si každý rád vybavuje po svém, každý má jiný vkus, a proto je i každý byt originálním dílem umělcovým, kterým je nájemník či majitel samotný. Kromě běžného vybavení bytu se často zapomíná na jeden z doplňků, které slouží nejen k dekoraci a to jsou květiny. Květiny nalezneme téměř v každém bytě, jedná se o příjemnou dekoraci, která dokáže oživit jakýkoliv prostor. Pokud rádi inklinujeme k přírodě, tak jsou květiny v bytě nutností. O takové dekorace je ovšem třeba se neustále starat. Když už se rostliny do bytu pořizují, tak je nejprve vhodné myslet na to, zdali jsou pro ně v bytě vůbec vhodné životní podmínky.

Každá květina vyžaduje podmínky jiné. Když se mluví o životních podmínkách pro rostlinu, tak nejdůležitější mi jsou pokojová teplota, vlhkost vzduchu a také především množství světla. Existuje již velké množství vyšlechtěných květin, které se spokojí i s minimem světla pro život, takže je můžeme mít i v místnostech s horšími světelnými podmínkami.

Kolik květin do bytu?

Jak je známo, tak květiny prostřednictvím fotosyntézy vytvářejí kyslík, ale v noci ho naopak spotřebovávají, takže je dobré na to myslet při jejich pořizování. V případě, že by jsme jich měli v místnosti mnoho, tak by bylo dobré v nočních hodinách častěji větrat. Pokojové rostliny jsou obvykle vzhledné a každý interiér s nimi vypadá mnohem lépe než s neživými dekoracemi. Obvykle je vhodné různé druhy květin střídat, byt je pak mnohem pestřejší. Velmi oblíbené jsou tako sukulenty nebo kaktusy, které jsou na rozdíl od květin méně náročné na údržbu a pokud je sem tam zapomeneme zalít, tak máme jistotu, že přežijí. Pokud máte v bytě malé děti, tak je dobré na to myslet a kaktusy dát na místa, kde na ně děti nedosáhnou, aby se nemohli zranit.

Autor úvodního obrázku: F. D. Richards