Teplé počasí probouzí přírodu a samozřejmě také otravný hmyz, který je nevítaným návštěvníkem u vás doma. Právě nyní je ideální doba svůj domov vybavit ochrannými sítěmi, které jsou praktické, nevyžadují téměř žádnou údržbu a zaručeně zadrží každou otravnou mouchu či včelu. Díky moderním technologiím můžete vybírat z designově elegantních doplňků, které se hodí do všech oken a barevně budou ladit se všemi rámy.

Barevně sladěná okna

 sítě

Pokud hledáte skutečně kvalitní produkty, které nebudete muset po každé sezóně vyměňovat, hledejte sítě vyrobené ze sklolaminátového vlákna s ochranným PVC potahem. Mnoho prověřených výrobců poskytuje dokonce záruku až pět let, přičemž samotná životnost bývá okolo dvaceti let. Sítě se potom prodávají v provedení klasické bílé, šedé a černé a vůbec se nemusíte obávat, že přes černou nic neuvidíte, naopak! Na zakázku mohou být vyrobeny i sítě v jiných barvách. Důležité je ale také rámy. Díky stejné barevné struktuře mohou být zvenku téměř neviditelné. Rámy se prodávají v desítkách oblíbených barev, jako je bříza, zlatý dub, javor či višeň a skvěle tak pasují k rámům oken. Moderní trend myslí na potřeby zákazníka, a proto už nyní můžete koupit sítě se speciální protipylovou síťovinou, která potěší především alergiky a astmatiky.

 moskytiéra

Při výběru sítí se rozhodněte, zda upřednostníte pevné rámy, které jsou vhodné pouze do oken nebo sklepních oken se světlíkem pod úrovní země. Pokud ovšem disponuje váš dům či byt především francouzskými okny a dveřmi, poohlédněte se po posuvných modelech, které mají integrovaná kolečka. Díky nim je zajištěn hladký a tichý provoz. Takové sítě se hodí do oken, střešních oken i dveří. Máte doma velké plochy nebo zimní zahradu? Pak si prohlédněte plisé. Provedení plisé má velkou výhodu v tom, že vás neomezuje v procházení, funguje na principu posouvání a zespod je ošetřen hrubým kartáčem proti hmyzu.

Hledáte-li spíše levnější varianty na nějakou dobu, zkuste se podívat na jednorázové nalepovací sítě, které se lepí na suchý zip a také vás bezpečně ochrání. Pokud na okna nechcete nic instalovat, pak nezbývá, než si pořídit moskytiéru, která nejen ozdobí ložnici či dětský pokoj, ale zároveň vás ochrání před komáry v teplých letních dnech.

Autor úvodního obrázku:  JT Blinds

Autor obrázku v textu:  JT Blinds

Autor obrázku v textu:  missy & the universe