O rohové vaně lidé uvažují, pokud si pořizují nové bydlení, rekonstruují-li koupelnu, nebo když jen touží po lepší a větší vaně. Bude pro vás rohová vana tou vhodnou volbou?

Výhody a nevýhody rohové vany

Rohové vany se vyrábí v různých rozměrech a dělíme je tvarově na typické a atypické. Můžeme je dělit i podle materiálu – akrylátové a smaltované.

Rohové vany mají své výhody i nevýhody. Než se tedy pro ni nadchnete či ji naopak úplně zavrhnete, vezměte je v potaz a vše dobře zvažte.

Rohová vana udělá z vaší koupelny koutek, ve kterém budete rádi relaxovat. Není nad to si užívat příjemných chvilek v pohodlné rohové vaně.

Výhodou je i to, že ať už si vyberete jakoukoliv rohovou vanu, dodá vaší koupelně na designu. Bude působit exkluzivním dojmem.

Bát se nemusíte ani příliš vysoké ceny. Samozřejmě ale záleží na tom, jakou vanu si vyberete. Na trhu jsou levnější řešení, ovšem můžete si připlatit a dopřávat si skutečný luxus. Celkově je nabídka variabilní, takže si vybere každý, i ti, kteří nemají tak velké prostorové možnosti.

Prostorovými možnostmi plynule přejděme k nevýhodám rohové vany. Některé zkrátka do menší koupelny nedáte bez toho, aby to nemělo vliv na celkové rozvržení dalšího nábytku a vybavení koupelny. Vana by rozhodně neměla zabírat podstatnou část místnosti. Myslete na to a proměřujte, než se rozhodnete pro velkou rohovou vanu.

Nevýhodou je, že většina rohových van má větší objem a budete-li si ji napouštět do stejné výšky jako klasickou vanu, brzy to poznáte na vyúčtování za vodu.

Snad poslední významnější nevýhodou, kterou rohové vany mají, je náročnější údržba. Budete ji muset věnovat více času. Do různých zákoutí se totiž budete hůře dostávat a budete muset do vany i vlézt.

Převáží u vás klady nebo negativa? Hodí se rohová vana i do vaší koupelny nebo se poohlídnete po jiné? Podívejte se na velkou nabídku rohových van!

Článek přinesla http://www.levna-koupelna.cz/