Letošní zima nás definitivně opustila a my se konečně můžeme radovat z teplého počasí, zpěvu ptáčků a tradiční jarní atmosféry, která na nás každým dnem doléhá více. Na tento čtvrtek připadá podle kalendáře první jarní den, a vy máte nejvyšší čas připravit svůj domov na příchod teplého počasí. Při zkrášlování bydlení se držte zásady – nejprve uklidit, potom zdobit!

Umývat, čistit a zametat

 terasa

Ze všeho nejdříve napravte škody po zimě. Vyčistěte balkon nebo terasu, protože může být po zimním období zaprášené a dopřejte okenním rámům a dveřím nový nátěr. Pokud máte v plánu natírat plochy, důkladně je očistěte od prachu a jiných nečistot, protože povrch musí být před aplikací barvy nebo lazury pevný, suchý, hladký, čistý a zbavený mastnoty. Pokud vás trápí fleky na podlaze, doporučujeme použít vysokotlaký čistič, který za pomocí nástavce pro čištění dlažby perfektně zlikviduje všechny nečistoty. Podle povrchu volte také prostředek na čištění. Například na kámen a beton se hodí Betoncleaner, na čištění přírodního kamene zase zabere Grimex. Na dřevěné podlahy se nemusíte obávat použít prostředky, které znáte z úklidu domácností a jsou určeny pro dřevo, lamináty a pvc.

 zahrada

Po důkladném úklidu můžete začít s rozmisťováním nábytku. Nebojte se vytáhnout markýzy, slunečníky a zajistit si pohodlné soukromí na balkonech ve městě. Pokud chcete získat vlastní koutek, který nebudou pozorovat sousedi, zkuste třeba umělý živý plot nebo stínící plachtu. Jestliže máte menší balkon nebo terasu, zkuste skládací nábytek, který je svými rozměry ideální na balkony a lodžie. Relaxu na terase docílíte i květinami, svíčkami a dekoracemi. Podívejte se na moderní truhlíky ze dřeva, plastu, betonu, pálené hlíny nebo nerezu v lesklém provedení.  Samozavlažovací truhlíky jsou perfektní, pokud nemáte mnoho času a péče o květiny není vaším koníčkem.

Autor úvodního obrázku:  michaeljohnbutton

Autor obrázku v textu:  rpaterso

Autor obrázku v textu:  Karen Roe