Také jste si všimli vánočních výzdob v obchodech, zahájení prodeje vánočních figurek a ozdob na stromeček? I nám připadá tohle šílenství za zbytečně brzy započaté, ale věřte, že se nestihnete rozhlédnout a už budete zapalovat první svíčku na adventním věnci. Co kdybyste letos žádný nekupovali a zkusili ho vyrobit doma?

Fantazii se meze nekladou!

Nejvýraznější symbol adventu je bezesporu věnec. A právě přichází čas, kdy je dobré se rozmyslet, v jakém duchu ho letos chceme vyrobit. Pokud nejste příliš zruční, nebo si zkrátka netroufáte, můžete si koupit hotový základ a dozdobit si ho oblíbenými doplňky. Je pouze na vás, zda zvolíte sušené květiny, upečené perníčky nebo třeba dřevěné ozdoby. Čtyři neděle před Vánocemi se začíná zapalovat první svíčka, nezmeškejte tento výjimečný okamžik!

DSC_9904

Na výrobu věnce budete potřebovat stálezelené větvičky jehličnanů, nejčastěji se používá voňavá jedle, smrk nebo túje. Pomocí drátku je upevněte dokola slaměného nebo polystyrenového základu, který koupíte v každém hobby marketu. Jakmile máte základní zelený věnec hotový, může začít pracovat vaše fantazie. Buďte kreativní a využijte třeba sušené pomeranče, skořici, skořápky z ořechů, tylové stuhy, stříbrné hvězdičky nebo okrasná jablíčka. Vyrobte si originál! K upevňování vám pomohou drátky, stuhy nebo tavící pistol. Chcete-li skutečně voňavý věnec, použijte při výrobě větvičky eukalyptu, mech, sušené plody. Pokud nechcete mít zbytečně moc práce, použijte baňky různých velikostí i barev.

Použijte oblíbené dekorace

věnec3

Svůj jedinečný věnec přizpůsobte barevnému stylu vašeho domova. Pokud u vás převládá bílá, není nic jednoduššího, než zelený věnec zasněžit, použít bílé perličky nebo třeba plastikové vločky. Pokud dáváte přednost přírodním motivům, nasbírejte si v lese lístečky, kůru a šišky, které dokonale ozdobí každou vánoční dekoraci.

Letošní první svíce zapálíme už prvního prosince. Důležité je pamatovat na bezpečnost. Nikdy nenechávejte bez dozoru a vždy před odchodem sfoukněte všechny svíčky. Pokud vám na věnci nezbyde místo na podložky pod svíčky, nezoufejte. Hotový věnec můžete použít jako dekoraci na stůl nebo zavěsit na vstupní dveře a těšit se na přicházející zimu.

Autor úvodního obrázku: mawel

Autor obrázku v textu: fotoarion

Autor obrázku v textu: Pleuntje