Cottage styl nemá se sýrem nic společného. Jedná se o svěží a uvolněný styl inspirovaný chatařením. V městských bytech není jednoduché tento styl uplatnit, pokud ale vlastníte chatu nebo dům na okraji města či vesnici, může být cottage to pravé pro vás. Pro jednodušší představu, o co se vlastně jedná, přeneste svou mysl do horské roubenky nebo chatky. Přirozenost a mnohdy jednoduché a levné komponenty podtrhují nenucenou a útulnou atmosféru.

Podle pravidel přírody

 cottage

Cottage styl si můžete splést s venkovským pojetím interiéru. Oba tyto styly vyžadují použití přírodních materiálů jako je dřevo, proutí, ratan nebo sláma. Podlahy, často i stěny nebo stropy jsou ze dřeva. To je základ cottage stylu. Doplnit ho můžete dřevěným nábytkem, který působí omšele. Bytelné postele, masivní stoly a nepřehlédnutelné komody jsou výrazné, ale nepůsobí v prostoru chaos a nevyvolávají dojem přeplácanosti. U cottage stylu zapomeňte na designové kousky. Co je staré, je dobré. Představte si obývací pokoj s krásným dřevěným stolem, velkou koženou sedačkou, v rohu stojí starý příborník plný talířů a hrnečků po babičce a na stropě visí svítidlo se skleněnými stínidly. Když se přenesete do tohoto světa, nebudete ho chtít opustit.

 Porch at Wahab Cottage, Ocracoke Island, NC

Cottage styl není jen dřevo. Pohrát si můžete i s barvami. K udržení harmonie samozřejmě musíte nábytek i doplňky doladit k dřevu, ale bílá, pistáciová, fialová, krémová nebo také světle modrá budou perfektně zapadat do venkovského stylu. Doplňky si můžete nasbírat sami při procházce. V prostoru se budou úžasně vyjímat vrbové větvičky nebo borovicové šišky. Cottage styl podtrhnete starými pánvemi, kameninovými mísami nebo žehličkami našich babiček. Posuňte se zase o kousek blíže přírodě a době, která nebyla ve znamení spěchu a starostí. Domov plný klidu, uvolněnosti a přirozenosti si zamiluje celá vaše rodina.

Autor obrázků:  Alison Christine

Autor obrázku v textu:  Jason OX4