[php snippet=1]

Vydatný spánek, který vám dopřeje odpočinek a také pořádnou dávku energie do nového dne, by měl být každodenní samozřejmostí. Ne vždy ale tomu tak je. Špatný výběr matrace vám může způsobit zdravotní problémy, ale také se jen těžko budete zbavovat pocitu únavy a nevyspanosti. Výběr matrace bývá často podceňován. Nebuďte další z těch, kterým se špatně spí.

Zdravý spánek bez bolestí

 matrace1

Při pořizování matrace vás může trápit otázka, která matrace je vlastně lepší. Sendvičová či pružinová? Podívejte se, jaké výhody vám jednotlivé druhy přinášejí a seznamte se s jejich vlastnostmi, které vás posunou ve výběru zase o krok dále. Sendvičové matrace jsou složeny z několika vrstev především přírodních materiálů. Každá vrstva matrace může být tvořena zcela rozdílným materiálem, které se od sebe liší výškou vrstvy, tuhostí i počtem anatomických zón. Sendvičová matrace může být v jádru tvořena studenou pěnou, ramenní koléby z vysoce elastické pěny. A co to znamená? Tuhost matrace se přizpůsobuje zatížení a teplotě, má 5 anatomických zón a působí preventivně proti otlakům. Sendvičové matrace jsou vzdušné, pružné a přizpůsobivé vašemu tělu. Tento typ matrací je často doporučován ortopedy a chlubí se velkou oblibou mezi lidmi právě díky svým vlastnostem, které vás uvedou do klidného a ničím nerušeného spánku.

 matrace3

Pružinové matrace prošly určitým vývojem a v současné době jsou rovněž schopny nabídnout kvalitní spánek a odpočinek. Matrace jsou uvnitř tvořeny pružinami, které jsou obaleny do antibakteriálního materiálu a rozprostírají se po celé ploše matrace. Pružinové matrace jsou tvořeny z příjemných materiálů, jako je například kokosové vlákno pro spánek v létě a ovčí vlna pro spánek v zimě. Jedna matrace, která vám vyhoví v každém ročním období. Každý má rozdílné nároky na spánek a jeho kvalitu. Vybírejte uvážlivě mezi kvalitou, kterou vám nabízejí sendvičové i pružinové matrace a užívejte si nerušený a zdravý spánek.