V poslední době se tapety dostávají zpět na výsluní v oživení a zpestření interiéru. Tapety prošly vývojem a nastal velký pokrok v lepení i následném odstranění tapet. Už se nemusíte trápit dlouhým namáčením stěn a strháváním tapet po malých kouscích. Ani škrábání zbylého lepidla na stěnách vás již nebude více obtěžovat. Tapetování se stává rychlou a zábavnou činností, která dá místnostem nových nádech. Tapety jsou opět IN, pořiďte si je také!

Barevné bydlení

Tapety můžete vybírat v mnoha barevných kombinacích a vzorech. Jedním si můžete být jisti, rozhodně vás nebudou nudit. Velmi oblíbené a stylové kombinace černé a červené, hnědé a béžové nebo zelené s fialovou vytvoří nevšední trendy podobu interiéru. Vzory na tapetách jsou často v podobě květin, ornamentů, nápisů, pruhů, kostek nebo nadčasových geometrických tvarů.

tapety1Naprosto okouzlující jsou tapety, které vytvářejí kovové odlesky nebo působí dojmem naleštěných stěn. Tapety dnes už nejsou jen papírové. Vybírat můžete mezi vinylovými, vliesovými nebo třeba textilními strukturami. Poslední zmiňovaný druh je luxusní záležitostí, která se čím dál častěji objevuje v moderních hotelech a konferenčních místnostech. Nanášení textilních tapet bez pomoci odborníka neriskujte. Poměrně drahé zboží byste mohli velmi jednoduše znehodnotit.

Praktické a jedinečné

tapety2To už ale neplatí u vinylových tapet. Vinylové tapety zakryjí veškeré nerovnosti, jsou omývatelné a jejich životnost se pohybuje okolo deseti let. Lesklé fólie vypadají rozdílně ve dne i v noci. Interiér tak může měnit svou tvář každou hodinu. Vliesové tapety jsou tvořeny lisovanou a vyhlazenou vrstvou na netkané textilii. Vzory jsou tvořeny z pěny PVC  a vy si je můžete doslova ohmátnout. Jsou poměrně nenáročné na údržbu a vlastní nalepení.

tapetsy3Tapety dnes koupíte již nastřihané na pruhy. Na stěnu nanesete lepidlo doporučené výrobcem a následně přikládáte jednotlivé pruhy tapet. Nevzhledné bubliny odstraníte pomocí přítlačného válečku, kterým nalepené tapety přejedete. A je hotovo! Jednoduché, stylové a moderní řešení, jak oživit celou místnost nebo třeba jen její část. Nechte se okouzlit nestárnoucí klasikou v podobě tapet a bydlete podle posledních trendů!

Autor úvodního obrázku: daily invention

Autor obrázku v textu: MyWallArt

Autor obrázku v textu: Sheilaellen

Autor obrázku v textu: Mis Cleason