Vánocům už dávno odzvonilo, ale vy se jen těžce loučíte s nastrojeným stromečkem nebo si zkrátka potrpíte na třpytivé dekorace, které nelze přehlédnout? Pak pro vás máme par tipů, jak zařídit interiér a zachovat mu sváteční nádech po celý rok. Nebojte se kýčů a vybírejte designové skvosty do vašeho obýváku, ložnice či kuchyně. Co by vám nemělo mezi doplňky chybět?

Chladná krása ve světle svíček

svícny

Po celý rok se můžete těšit z nazdobeného domova, který přímo láká k popíjení šálku kakaa s přáteli či rodinné oslavě. Vneste do svého interiéru nádech díky jednoduchým ozdobám, které nikdy neomrzí. Například andělíček, typická vánoční postavička, by měl hlídat a střežit každou domácnost. Pověsit si ho můžete třeba v obýváku na lustr nebo nad dveře. Vybírejte ze závěsných figurek, připínacích či zapichovacích postaviček a skleněných tvarovaných panáčků ozdobených zlatými či stříbrnými glitry. Záleží jen na vás, zda dáte přednost klasice ve zlatavém a stříbrném provedení, nebo zkusíte domov zkrášlit pestrobarevným provedením nebo přírodními materiály. Zavzpomínejte na své dětství. K tomu vám dopomohou i dekorace do kuchyně. Stylový je kupříkladu etažér na laskominy s keramickými talíři. Do kuchyně si pořiďte také chladič na víno, vybírat můžete z pocínované mosazi se stříbrným či bronzovým povrchem. Designově zapadne do každé domácnosti a navíc připomíná vznešenou dobu klasicismu a starých dobrých časů. Vitrínu v obývacím pokoji vyzdobte vysokými skleničkami, které mohou být zdobeny orientálními motivy.

chladič vína

Sklenice mohou posloužit také jako vtipné řešení pro svíčky. Letošní jaro se nese v barvě čistoty a rovné linie, bílých odstínech a syrových stříbrných tonů. Zkuste si prohlédnout třeba svícny na čajové svíčky, které se vyrábí z čirého skla a hodí se na stůl i kolem vany, kde se skvěle zrelaxujete. Nám se líbí jednoduchá a přesto důmyslně vymyšlená lucernička na svíčku z prodejny Ikea. Je vyrobena z galvanizované oceli a krajkové zdobení vytváří romantický a svůdný světelný efekt. Podlehněte kouzlu dekorací a ozdobte svůj domov něčím zvláštním, co nemusíte s nadcházející sezonou schovávat a měnit.

Autor úvodního obrázku:  Lady Poppins

Autor obrázku v textu:  kirbyvintage

Autor obrázku v textu:  Dinner Series