Nedostatek místa je častým problémem snad každého. Malý byt a hodně věcí, nebo velký byt a ještě více věcí,v podstatě pořád chybí místo, kam byste mohli uložit nepoužívané nebo momentálně nepotřebné a sezónní věci. Snad každý by potřeboval nějakou skříňku či zásuvku, která by nezabírala místo, nenarušovala harmonii interiéru a pojala co největší množství věcí. Nechte se inspirovat tipy, které vám snad pomohou uspořádat přebytek věcí do nenápadných, ale praktických úložných prostor.

Využijte každého centimetru

prostor

První a nejjednodušší možností, jak získat nenápadné místo k ukládání věcí, je zakoupení sedacích souprav, postelí, taburetů nebo pufů s úložným prostorem. Takto se vám ihned nabídne prostor například na časopisy, nadbytečné ložní prádlo nebo vyřazené oblečení, které se už nevleze do skříně a zároveň o něm nebude nikdo vědět. Vidět není ani obsah skříní, což je někdy velká výhoda. Šikovné pořadače a košíky vám pomůžou nejen s rovnáním oblečení do skříně, ale i s ušetřením prostoru, který jistě využijete k ukládání nových kousků vašeho šatníku. Zajímavým řešením jsou designové policové díly nebo moderní knihovny, které můžou posloužit jako rozdělovací prvek místnosti a originální část interiéru. Knihy, drobné dárkové předměty i květiny budou mít své pevné místo a vy se již nemusíte rozčilovat nad neustále zavázejícími věcmi, které sice nechcete vyhodit, ale nemáte pro něj místo.

 postel

Každý, kdo má děti, ví, že čím více hraček se v pokojíčku nachází, tím větší nepořádek vzniká. Hračky se válejí všude a projít pokojíčkem bez újmy je občas tvrdý oříšek. Veselé závěsné úložné systémy a série nebo barevné boxy zdobené oblíbenými postavami se do pokojíčku hodí naprosto skvěle. Úložné prostory do dětských pokojíčků jsou nápadité a originální. Uvidíte, že vaši malí raubíři budou do vtipných úložných krabic ukládat sami vše nepotřebné!

Autor úvodního obrázku:  decorology

Autor obrázku v textu:  myvintagewhimsy

Autor obrázku v textu:  mydecorative