Také vzpomínáte na dobu, kdy byly tapety hojně využívány snad ve všech bytech, domech i jiných budovách? Většinou se jednalo o skutečně nevzhledné kusy papíru, kterými si své stěny „zvelebovala“ celá řada rodin. Ač se to může zdát neuvěřitelné, doba tapet se opět vrací. Tedy rozhodně ne takových, jakých byli někteří nás svědky. Jedná se spíče o dekorační tapety, které jsou vhodným doplňkem do každého bytu. Oproti těm původním se tak liší nejenom ve svém designu, ale v kvalitě a snadnosti použití.

Tapety s retro vzorem

Tapety s retro vzorem, autor: The Shopping Sherpa

To snad už nemůže být jednodušší. Řada tapet je totiž samolepících a tak si stačí vybrat pouze místo, a tapetu na něj umístit. To vše pohodlně, bez jakéhokoliv míchání lepidla a jeho nanášení na stěnu. Samozřejmě pokud chcete tapety použít skutečně pouze jako dekorační doplněk, není nutné tapetovat celou stěnu, ale pouze část, ideálně silnější pruh. Pokud je zvolen správný odstín barvy, tak může celý prostor nejenom opticky zvětšit, ale také zesvětlit. Určitě se vyhýbejte těžkým barevným tónům a volte raději něco mnohem svěžejšího. Ideální jsou různé pastelové barvy a jejich kombinace. Díky zajímavým tvarům, které dokážou někteří designéři na tapetě vytvořit je tak její vzhled naprosto jedinečný a hlavně originální. A právě originalita by měla být základem úspěchu.
Pokud máte z tapet obavu, určitě k tomu není důvod. Sami se mžete inspirovat v časopisech nebo na internetu, kde jsou podobné motivy taktéž použity. Jakmile toto použití uvidíte, svůj názor přehodnotíte během několika okamžiků. Tapety jsou však vhodné i do dětských pokojů. Jsou totiž vyráběny i s motivy různých filmových, pohádkových nebo komiksových postav. Pokud je váš potomek fanda do některé z nich, určitě mu tím uděláte nejenom radost, ale jeho pokoj skvěle vylepšíte. Tapety jsou jeden z mála doplňků, ze kterého budou nadšeni děti i rodiče.

Autor úvodního obrázku – modrá strukturovaná tapeta: The Shopping Sherpa