I výběr nábytku určeného na zahradu či terasu podléhá módním trendům. Podle čeho ale vybírat nábytek, na jaké parametry se při výběru dívat a které materiály využít? Vybavte si zahradu parádním barevným nábytkem nebo si prohlédněte pestrou nabídku nábytku na terasu, se kterým ožije každý balkon či zahradní kout. Jaro je tady a vy si můžete dosyta užívat paprsků sluníčka a odpočívat.

Nábytek pro děti i dospělé

 nabytek

Nejprve se rozhodněte, jakou funkci od svého nábytku očekáváte. Zda hledáte nábytek pro lenošení, vybírejte z lounge nábytku či robustních křesel, které nabízí maximální pohodlí. Pro děti vybírejte například plastový nábytek, který se nezničí, nevybledne a navíc je lehce omyvatelný a stabilní. Na grilování se hodí robustní nábytek, který se nepřevrhne, nabízí pohodlí, stabilitu a je třeba i rozkládací, což se hodí, když čekáte větší návštěvu. Dnes se už nevyhnete ani výběru vhodného designu. Při výběru tedy vsaďte především na nadčasovost. Tím zamezíte nakupování nábytku každou sezónu. Pokud zvolíte spíše jednoduchý design, můžete ho oživit barevnými doplňky, nádobím a detaily. Například barevné květináče, lucerničky nebo svíčky oživí každou party.

 zahrada

A jaké materiály jsou nejvhodnější? Hliník se už několik let hřeje na výsluní a to díky svým vlastnostem – je lehký, extrémně odolný vůči nepříznivému počasí a nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Nejčastěji jej můžete zakoupit v kombinacích s dřevem, syntetickými výplety nebo plastem. Další žádaný materiál je nerezová ocel. Ta osloví především milovníky čistých linií a jednoduchosti. Nestárnoucí kombinaci, která nikoho neurazí ani neomrzí, je určitě dřevo. Dřevěný nábytek je vhodný na zahradu, terasu a skvěle zapadne do téměř každého exteriéru. Ozvláštnit ho můžete třeba naducaným polstrováním v pestrých barvách. Oproti ostatním materiálům vyžaduje náročnou a pravidelnou péči. Kvalitní dřevěný nábytek je trvanlivý a odolný. Chcete-li mít na zahradě opravdu útulnou atmosféru, sáhněte po exotických dřevinách.

Autor úvodního obrázku:  Wickerfurniture

Autor obrázku v textu:  Crinklecrankle.com

Autor obrázku v textu:  Crinklecrankle.com