[php snippet=1]

Příjemné sluneční dny lákají lidi ven, aby se pohodlně usadili v trávě, četli oblíbenou knihu nebo sledovali dovádění dětí na houpačkách. K pobytu v přírodě si ale také můžete vychutnat dobré jídlo a pití. Dopřejte si stylový piknik s tím správným vybavením a užívejte si romantické chvilky ve dvou, rodinné oslavy nebo menší výlet za krásami přírody.

Proutěné košíky jsou stylové

 piknik3

Koupit dobré jídlo a pití není nic těžkého. Kam ale všechny ty dobroty pohodlně uskladnit tak, abychom je mohli s sebou vzít na výlet? Před samotným vyražením do přírody se rozhodněte, zda chcete sedět na měkké trávě či lavičkách. Pokud volíte sezení na zemi, pořiďte si hrubší deku či polštáře. Dáváte přednost tradičnímu posezení? Pak vsaďte na skladné a lehké rozkládací židle a stolek. Pokud vyrážíte s dětmi, nezapomeňte na výbavičku i pro ně. Jednoduše poslouží plastové nádobí, příbory anebo papírové náčiní. V případě romantického posezení ve dvou, vsaďte spíše na sklo, keramiku a porcelán. Nemusíte se bát, že po cestě něco rozbijete. Pro takové případy jsou k dispozici piknikové sety a proutěné koše se speciálním organizátorem na nádobí, příbory i plátěné ubrousky. Koše a sety si můžete vybrat podle objemu pro dvě nebo čtyři osoby. Pro piknik u vody či na pláži se hodí chladící tašky. Ty jsou ideálním řešením pro chlazení pokrmů a nápojů. Tašky nabízejí chladící účinek až 11 hodin.

 piknik2

Plánujete delší výlet? Pak nezapomeňte na další příslušenství, bez kterého se správný piknik neobejde! Třeba přenosný gril, na kterém si můžete upravit jídlo na místě, přibrat s sebou můžete také kempový stolek s lavičkami. Ty nabízejí často polstrování, které je pohodlné pro sezení a praktické na praní. Česká republika se snaží vyrovnat ostatním zemím Evropy a zřizuje do svých parků a lesů speciální místa, kde můžete pohodlně a bez zákazu grilovat, relaxovat a odpočívat s rodinou. Využijte i vy pěkného počasí a vyrazte do přírody, kde se můžete těšit na spoustu nových zážitků a společných chvil s přáteli, dětmi nebo třeba zažít romantiku ve dvou.

Autor úvodního obrázku:  langalex

Autor obrázku v textu:  Rubber Slippers In Italy

Autor obrázku v textu:  Karen Roe