[php snippet=1]

Halloween nepatří mezi české tradice, a přesto si našel tento americký svátek poměrně velký počet fanoušků i u nás. Koledující děti v originálních maskách sice na ulici nepotkáte, ale večírky či zábavná odpoledne pro děti si již mezi námi své místo našly. A co se rozhodně musí Halloweenu nechat, jsou nápadité dekorace vytvořené z bytelných dýní. Ozdobte i vy váš stůl, parapet, zahradu nebo prostor před domovním vchodem strašidelnou dýní.

Zábava pro všechny věkové kategorie

 dýně2

Do dlabání dýně se může zapojit celá rodina a strávit tak zábavné odpoledne tvořením rozmanitých dýňových nestvůrek. Nejprve je potřeba z dýně vydlabat dužinu a udělat dostatečně velký otvor kolem stonku dýně. To zvládnete pomocí nejlépe vykosťovacího nože a obyčejné lžíce. Velké dýně můžete rozříznout na půl a vytvořit hned dvě tváře tak, že řezná plocha bude na podlaze. Pak už máte vše připraveno k tvoření obličejů. Záleží jen na vás, jakou budou mít podobu. Dýně můžou být děsivé, veselé, přátelské i zlé. Na dýni si vámi zvolený obličej předkreslete např. fixou nebo měkkou tužkou. Použít můžete rovněž šablony, které jednoduše na dýni obtisknete. Dekorace nemusí být jen ve formě obličejů. Do dýně můžete vyřezat také například siluetu kočky, čarodějnice nebo obličeje různých slavných osobností či kreslených hrdinů.

 dýně3

Pro zachování bezpečnosti vkládejte do dýní svíčky v ochranném obalu, nejlépe hřbitovní svíce. Dýně se rychle vysušují, takže pokud se chystáte začít s dlabáním v předstihu, ihned po vytvoření vašeho díla, potřete dýni vazelínou, která zabrání jejímu vysušování. Dýni můžete rovněž na pár hodin namočit do vody a prodloužit tak jejich životnost. Zajímavé dekorace patřící k podzimu si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Halloween ozářený dýněmi vlastní výroby vám i vašim dětem určitě tento americký svátek o kousek přiblíží.

Autor úvodního obrázku:  sebadore

Autor obrázku v textu:  Lotzman Katzman

Autor obrázku v textu:  _-0-_