Krby jsou již po několik desítek let velmi oblíbený bytovým doplňkem. Své hlavní zastoupení měli vždy většinou na chalupách nebo v rodinných domech, kde bylo umožněno odvádění zplodin přímo komínem. Právě z toho důvodu nebylo možné, aby je využívali i majitelé bytů, například v panelácích. Doba však pokročila a originální krby mohou potěšit i tyto nájemníky. Jejich provedení i systém spalování je totiž na zcela jiném principu a tak se z nich stává nejenom užitečný prvek, ale hlavně skvělý doplněk.

Krby pro domácnosti

Krby vhodné do bytů se však od těch běžných na dřevo výrazně liší. Je to nejenom použitým designem, ale i palivem, které využívají. Zatímco běžné krby na chatách a chalupách využívají hlavně dřevo, tyto krby využívají zemní plyn. Tomu tak může odpovídat i celá jejich koncepce, a tak je lze umístit doslova kamkoliv. Díky svému tvaru, který se skládá z podstavce a skleněné části, ve které probíhá hoření, se stávají skvělým doplňkem bytu, i pokud nejsou zapáleny. Pokud jsou, nádherně dokreslí a dotvoří příjemnou atmosféru, především v období zimy, kdy se stmívá již velmi brzy. Můžete tak dlouhé hodiny pozorovat příjemné světlo a třepotavé plameny, které bude váš krb vytvářet.

Pokud si tento jedinečný doplněk také pořídíte, rozhodně z něho nebudete zklamání, právě naopak. Samozřejmostí je i vysoká bezpečnost, kterou zajišťují nejenom kvalitní materiály, ale také celkový systém provedení. Kromě těchto krbů na plyn lze pořídit i verze na bioethanol, kterou využijí takové domácnosti, u kterých není plyn zavedený. I v tomto případě platí, že se jedná o kombinaci skvělého vzhledu, který v sobě kombinuje prvky kovu a skla. Máte-li moderní byt, nebo ho chcete v nejbližší době rekonstruovat, tento krb je skvělým moderním doplňkem a najdeme ho jak v bytech v panelových domech, tak i v mnohých obývacích pokojích v rodinných domech.

Autor úvodního obrázku – krb obložený kamenem: noguerajef