[php snippet=1]

Advent znamená blížící se čas Vánoc, ale také zapálení první svíčky na adventním kalendáři a zaručeně nákup tradičního čokoládového adventního kalendáře, ze kterého všichni poctivě každé ráno vylupují malé kousky čokolády. Přibližte si letos Vánoce trošku jinak a zkuste si vyrobit vlastní adventní kalendář, který potěší především vaše ratolesti. Nejen, že se vaše děti budou chtít podílet na výrobě, ale rovněž bude jejich radost z blížícího štědrého dne větší! A jaké jsou letošní tipy na výrobu originálního kalendáře? Zkuste do každého dne schovat malé překvapení!

Výroba „co dům dal“

kalendář1

Pro nápady nemusíte chodit daleko, stejně jako materiál, který použijte z toho, co máte doma. Například se budou hodit staré plechovky, které stačí pečlivě omýt a polepit látkou či barevným papírem. Každou označte číslicí a dovnitř vložte papírové sáčky s dobrotami. Skvěle budou vypadat bonbony nebo čokoládové kuličky. Fantazii se meze nekladou, a proto si můžete vyrobit třeba růžový dekor pro princezny nebo barevný pro vašeho syna. Skleničky uschovejte, budou se vám skvěle hodit pro příští advent! Báječně bude vypadat i girlanda z jehličnatých větviček (umělé, nebo živé), na kterou můžete naaranžovat papírové kornoutky různých velikostí s obsahem oblíbených dobrot vašich dětiček. Girlandu můžete použít na obložky dveří nebo jako ozdobu zábradlí či postele. Nelíbí se vám kornouty? Pak vyzkoušejte třeba ozdobné sáčky, krabičky nebo papírové dárečky. A uschovávat do nich nemusíte pouze sladkosti! Co třeba malé hračky nebo penízky či drobnosti, po kterých vaše děti už dlouho touží?

kalendar3

Nemáte-li příliš mnoho času, ale přesto chcete svým nejbližším udělat radost, pak si pořiďte malé dárkové taštičky, které stačí očíslovat a navěsit třeba na opadané větvičky nebo rovnou stromeček! Jestliže si chcete s adventním kalendářem opravdu vyhrát, pak nadělejte očíslované dárečky v podobě krabiček a pytlíků po celém dětském pokoji. Skvěle budou vypadat na poličkách, stole nebo pověšené na zdi. Děti tak budou nejen adventní překvapení hledat, ale také budou mít hotovou vánoční výzdobu.

Autor úvodního obrázku:  Jackie Rueda

Autor obrázku v textu:  briarrose86304

Autor obrázku v textu:  ania-maria