Advent znamená blížící se čas Vánoc, ale také zapálení první svíčky na adventním kalendáři a zaručeně nákup tradičního čokoládového adventního kalendáře, ze kterého všichni poctivě každé ráno vylupují malé kousky čokolády. Přibližte si letos Vánoce trošku jinak a zkuste si vyrobit vlastní adventní kalendář, který potěší především vaše ratolesti. Nejen, že se vaše děti budou chtít podílet na výrobě, ale rovněž bude jejich radost z blížícího štědrého dne větší! A jaké jsou letošní tipy na výrobu originálního kalendáře? Zkuste do každého dne schovat malé překvapení!

Výroba „co dům dal“

Pro nápady nemusíte chodit daleko, stejně jako materiál, který použijte z toho, co máte doma. Například se budou hodit staré plechovky, které stačí pečlivě omýt a polepit látkou či barevným papírem. Každou označte číslicí a dovnitř vložte papírové sáčky s dobrotami.

kalendář1

Skvěle budou vypadat bonbony nebo čokoládové kuličky. Fantazii se meze nekladou, a proto si můžete vyrobit třeba růžový dekor pro princezny nebo barevný pro vašeho syna. Skleničky uschovejte, budou se vám skvěle hodit pro příští advent! Báječně bude vypadat i girlanda z jehličnatých větviček (umělé, nebo živé), na kterou můžete naaranžovat papírové kornoutky různých velikostí s obsahem oblíbených dobrot vašich dětiček. Girlandu můžete použít na obložky dveří nebo jako ozdobu zábradlí či postele.

Nelíbí se vám kornouty? Pak vyzkoušejte třeba ozdobné sáčky, krabičky nebo papírové dárečky. A uschovávat do nich nemusíte pouze sladkosti! Co třeba malé hračky nebo penízky či drobnosti, po kterých vaše děti už dlouho touží?

kalendar3

Nemáte-li příliš mnoho času, ale přesto chcete svým nejbližším udělat radost, pak si pořiďte malé dárkové taštičky, které stačí očíslovat a navěsit třeba na opadané větvičky nebo rovnou stromeček! Jestliže si chcete s adventním kalendářem opravdu vyhrát, pak nadělejte očíslované dárečky v podobě krabiček a pytlíků po celém dětském pokoji. Skvěle budou vypadat na poličkách, stole nebo pověšené na zdi. Děti tak budou nejen adventní překvapení hledat, ale také budou mít hotovou vánoční výzdobu.