Interiérový design a jednotlivé styly vám dávají možnost zařídit si bydlení zcela po svém. Hlavní roli hrají vaše požadavky a fantazie, díky kterým máte interiér, ve kterém se cítíte útulně a pohodlně. V tomto článku se zaměříme na koloniální styl, který vám může přinést kousek exotiky přímo k vám domů. Bude koloniální styl, ve kterém se originálně propojují evropské prvky s exotickými, zdobit také váš domov?

Jedinečné propojení kultur

 kolonial

Koloniální styl se začal vyvíjet v časech, kdy Evropané dobývali nová území a vytvářeli kolonie na exotických místech. Tak došlo k propojení klasických evropských prvků s domorodými a pro nás tedy exotickými prvky, díky kterým připomíná interiér úplně jiný svět. V případě, že i vy se po návratu domů chcete ocitnout na místě, které připomíná například africkou savanu, měli byste do interiéru zakomponovat základní prvky v podobě nábytku z teaku, palisandru nebo ratanu, dekoračních kůží a kožešin, jemných textilií a proutěných výrobků. Masivní postele a skříně, vyplétaná křesla, zrcadla v širokých rámech a rovněž dřevěné podlahy patří k naprostému základu koloniálního stylu.

Safari na dosah

 teak

Barevná paleta používaná u koloniálního stylu se skládá z tmavě hnědé, hnědé, zelené, khaki, žluté, oranžové, ale také bílé či béžové. Bílé prvky se využívají zejména u textilií a moskytiér, které interiéru dodají pravý nádech exotiky. Koloniální styl není bohatý na detaily, má rovné a čisté linie, které vytvářejí dokonalou harmonii. K dokonalosti dotáhnou tento interiérový styl exotické květiny, které částečně vynahradí absenci detailů a navíc vám krásně provoní domov a ohromí vás i vaše okolí originalitou. Pokud máte rádi vůni dálek nebo respektive místa plné savan a stepí, je načase proměnit váš domov v oázu klidu v koloniálním stylu.

Autor úvodního obrázku:  nguyenthanhtankt

Autor obrázku v textu:  Wicker Paradise

Autor obrázku v textu:  Mérida Hideaway