Zdá se vám kuchyňská váha jako zbytečnost? Pokud zastáváte názor, že správná kuchařka a hospodyňka musí mít vážení v oku, věřte, že kuchyňská váha vám pomůže nejen s pečením buchet a koláčů, ale oceníte ji také při přípravě vyváženého jídelníčku. Na trhu je ale takové množství, že se v tom pomalu ztrácíme. Jak vybrat správnou váhu a co všechno by vás mělo před koupí zajímat? 

Analogové a digitální vážení

Analogové váhy dokáží zvážit i větší hmotnost na úkor naprosté přesnosti. Odchylka při vážení může být až dvacet gramů. Oproti tomu digitální váha nabízí funkci odečtení obalu při vážení nebo různé druhy měr. Digitální váha slouží zároveň jako minutka, některé vymakanější verze mají dokonce hodiny a budou vás varovat při přetížení. Vybírejte z bohaté nabídky materiálů, značek a funkčních vlastností, které tito pomocníci do kuchyně nabízejí. Moderní váhy doplní interiér stylové kuchyně, retro váhy zase vyniknou v jednoduchých klasických kuchyňkách.

váha1

Z nerezových vah si prohlédněte třeba tefal BC5080 EASY. Váží na gram přesně a díky světelné indikaci můžete odměřovat množství surovin v centilitrech a decilitrech. Dá se pověsit na zeď a uspokojí i náročnější majitele. Cenově se pohybuje okolo 900 korun. Pokud chcete do svého pomocníka investovat více, poohlédněte se po digitální váze Calter KS40110, která vás upozorní na slabou baterii, přetížení i dovažování. Má dotykový displej a velmi jednoduché ovládání.

váha2

Někdo dává přednost klasice. Určitě vás zaujme váha Soehnle v oblíbeném retro stylu. Mechanická váha s velkým ciferníkem unese až pět kilo surovin. Nerezová miska ladí k velkému nerezovému ciferníku s velkými číslicemi. Počítejte s drobnými odchylkami při vážení, ale to lehce vyváží nadčasový elegantní styl cenově dostupné váhy. Oproti tomu Tescoma představila váhu Delícia 3.0 s univerzální miskou. Tu lze použít do lednice, myčky nebo jako odměrku s nálevkou a víčkem. Váží do tří kil a její jednoduchý design si zamilují především praktické hospodyňky.

Autor úvodního obrázku:  megan elizabethh

Autor obrázku v textu:  Brabantia Life

Autor obrázku v textu:  Cooks & Kitchens