Nejen v létě můžete svůj domov zahalit do omamné vůně rozkvetlých rostlinek a ozdobit tak interiér živoucími dekoracemi. Některé květiny a bylinky jsou vhodné také ke grilování, takže poslouží nejen jako okrasný doplněk do domácnosti, ale také jako koření. A které květiny se hodí do interiéru? Které dlouho vydrží čerstvé a voňavé? Vytvořte si i vy rozkvetlou louku v obývacím pokoji či pracovně a proměňte svůj domov v květinový ráj. Tu správnou atmosféru podtrhne venkovský či provance styl.

Dekorace a doplňky

 levandule

Pokud upřednostňujete pouze některé barvy, jimiž je zaplněn váš domov, nebojte se vybírat i z široké nabídky květin. Ty najdete v každém květinářství a nijak vás jejich nákup nezruinuje. Čerstvé květiny můžete doma svázat stuhou, vytvořit kytice nebo jen tak položit na stůl. Stále oblíbenější je levandule, která provoní domov a zároveň mu dodá nádech jižní Francie. Hodí se do porcelánových mís či váz v bílém provedení, kde dokonale vynikne kontrast s fialkovými květy. Fantazii se ale meze nekladou a vy tak můžete upotřebit starý květináč, nalomenou mísu nebo velké hrnečky po babičce. Stylově vypadají i skleněné lahve, do kterých se hodí jednotlivé květiny. Jako váza poslouží i džbán či závěsné vázičky. Teď v létě váš domov provoní například Eustoma, která patří mezi dlouho kvetoucí rostliny. Interiér osvěží i pestrobarevné hortenzie, růže, kopretiny nebo již zmiňovaná levandule.

 venkovsky styl

K vytvoření venkovského stylu pomocí květin postačí starší nádobí, které můžete naaranžovat podle svých představ. Za zajímavou dekoraci poslouží i stuhy, provázky, dřevěné krabičky a jiné doplňky, které promění obyčejné luční kvítí v originální dekoraci. Nebojte se letních dekorací, které vám mohou dělat společnost po celý rok! Provance styl podtrhnete také starým nábytkem, přírodními barvami a něžnými doplňky. Zapomeňte na umělé osvěžovače vzduchu a věnujte svému domovu novou letní tvář plnou květů.

Autor obrázků: Csutka